Enigma Enigma

Роман Пономаренко

2022-06-16 08:56:02 eye-2 3716   — comment 0

108-112-й дні війни

108-й день війни, 11 червня. На фоні активних бойових дій на фронті Київ відвідала голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн. За її словами висновок Єврокомісії за заявкою України на членство в ЄС буде готовий до кінця наступного тижня.

Харківська область – російські війська з районів Козача Лопань та Тернова атакують у напрямку на Борщову та Байрак. Тим самим чітко проглядається намір противника знову наблизитись до Харкова.

Слов’янськ – на півночі від міста російські війська розпочали наступ на широкому фронті, на умовній лінії Бражківка – Долина – Вірнопілля. Наші цей штурм відбили. Також тривають активні бої навколо Богородичного. А ось на сході від Слов’янська ворог знову активних дій не вів.

Луганська область – росіяни оцінюють чисельність українських військових у Сєверодонецьку в 400 осіб. За даними мера Олександра Стрюка ЗСУ контролюють третину міста. В цілому в області без змін, що значить тільки те, що ворожий наступ продовжує гальмувати, жодного вагомого пункту ворог не захопив, і трасу на Лисичанськ не перерізав. Запеклі бої йшли на тих же самих рубіжах, що і вчора.

Херсонська область – сьогодні багата на новини. Спочатку зранку росіяни навіщось повідомили, що захопили Кінбурнську косу. Дивна заява, бо вона й так давно вже була окупована, бо звідти противник неодноразово обстрілював Очаків. Крім цього, це заповідна зона, тому там не було ніяких українських гарнізонів, і відповідно – опір ніхто не чинив.

Далі вдень з’явилась новина про контрнаступ ЗСУ на Херсон, на напрямках Киселівка, Солдатське та Олександрівка. Селище Таврійське вже під нашим контролем. Схоже на те, що наше командування спочатку відволікло увагу противника на район Давидіва Брода, змусивши росіян перекинути туди додаткові сили. Останні там сьогодні атакують позиції ЗСУ на лівому фланзі нашого плацдарма. І поки російські війська там концентрувались, ми вдарили зовсім в іншому напрямку. Втім зауважу, що поки новин про успішне просування наших військ немає. Російські війська контратакують в районі Киселівки.

Ворог добре укріпив підступи до Херсону, тому швидкого прориву не буде. Сюди ж можна приплюсувати інформацію про бої в районі Снігурівки, Миколаївської області. Наразі не знаю, хто саме її контролює.

На фоні новини про український наступ окупанти розпочали роздачу російських паспортів в Херсоні – їх отримали тільки 23 колаборанти. Ще з цікавих новин, стало відомо, що в селі Стара Збур’ївка внаслідок удару української авіації в ніч на 10 червня, знищено два російських генерали та багато офіцерів і солдатів.

Запорізька область – бої в районі траси Василівка – Оріхів, біля сіл Щербаки та Малі Щербаки. Наразі незрозуміло, чи то є український наступ на цьому напрямку, чи просто місцеві бої. Цікаво, що вчора президент Зеленський заявив, що «маємо певний позитив у Запорізькій області, де вдається зривати плани окупантів». Проте якихось подробиць цього позитиву так і не оприлюднено. І ще з обласних новин – роздача російських паспортів сьогодні відбувалась і в окупованому Мелітополі: їх отримали 30 колаборантів.

__

110-й день війни, 13 червня. На сьогодні довжина російсько-українського фронту 2450 км, з яких на 1105 км ведуться активні бойові дії. Найзапекліші бої йдуть на Луганщині та у Слов’янську.

Харківська область – росіяни продовжують тиснути. Вони захопили Борщову і тепер наступають на Руські Тишки, а від окупованої Тернової – на Байрак. Активність ворога можна зв’язати з тим, що частку підрозділів ЗСУ з Харківщини перекинули на інші ділянки фронту. Що противник через свою розвідку відразу виявив, розпочавши активні дії. Штурмувати Харків вони зараз не будуть, бо не мають для цього достатньо сил. Проте становище все одно потребує серйозної уваги.

Слов’янськ – вчора росіяни оголосили, що захопили важливе у воєнному плані село Богородичне, на північний схід від Слов’янська. Сьогодні Генштаб спростував цю заяву, зазначивши, що бої йдуть в самому селі, а росіяни закріпились в його північно-західній частині. Бої за нього та навколо тривають вже тижні три. Також бої йдуть за Долину, важливе село на захід від Богородичного. Проти цих двох сіл у ворога діє 5-6 БТГ. Північніше Слов’янська, в районі Довгеньке – Тихоцьке – Пасіка росіяни зосередили ще більш потужне угрупування військ, до 9 БТГ. Ще 5 БТГ діють на Барвінковському напрямі.

Також ці війська підтримують 10-12 дивізіонів артилерії, штурмова авіація та ударні гелікоптери. На Ліманському напрямку ворог також накопичує сили. Оскільки активних наступів вони зараз не ведуть, то, найшвидше, чекають на рішучий успіх російських військ на Луганщині, щоб потім обрушитись на Слов’янськ – Барвінкове з кількох напрямків.

Луганська область – в ніч на 12 червня росіяни знищили останній міст, який з’єднував Сєверодонецьк з Лисичанськом. Проте сьогодні зранку голова ОВА Сергій Гайдай заявив, що «загрози оточення наших військ на Луганщині немає». Він же зазначив, що противник контролює 70% міста. Попри це, ЗСУ зберігають контроль над селом Метьолкіно, південніше Сєверодонецька. Лисичанськ перебуває під обстрілами, плюс тривають бої на південних підступах до нього.

Навколо Попасної становище особливих змін не зазнало. ЗСУ продовжують відбивати атаки ворога в районі Врубівки, Гірське та Золоте. Шосе на Лисичанськ теж залишається під українським контролем. Спроби ворога атакувати на Бахмут, Соледар та інші пункти зупинені нашим вогнем.

Херсонська область – вже традиційно, «рішучий український контрнаступ на Херсонщині» доволі швидко припинився. Саме це приховується за словами «загарбники намагаються утримувати зайняті раніше позиції та здійснювати обстріли підрозділів Сил оборони», які ми нерідко бачимо в генштабівських зведеннях. В принципі, це було очікувано. З наявних опосередкованих даних можна зробити висновок, що наші атаки тут, нерідко, здійснюються недостатніми силами.

Тому після початково просування, ЗСУ не може розвинути чи закріпити успіх. Маємо розуміти, що Херсонщина для РФ це показовий регіон, який вони збираються анексувати. Тому обороняти її вони будуть рішуче і вже третю оборонну лінію добудовують. І за кожною нашою спробою атакувати, йдуть ворожі контратаки, артилерійські та повітряні удари.

В принципі, останні ремарки стосуються будь-якої окупованої області. Легко не буде, ні нам, ні ворогу.

__

112-й день війни, 15 червня. Запам’ятається великими очікуваннями щодо 3-ї зустрічі начальників штабів та міністрів оборони з майже 50 країн у Брюсселі. Основним питанням зустрічі буде надання військової допомоги Україні і наші очікування надзвичайно оптимістичні. На цьому фоні не дуже помітно пройшла новина про слова французького президента Макрона: «Але ми повинні бути чіткими: ми не воюємо з Росією. Українському президенту та його чиновникам доведеться вести переговори з Росією. У якийсь момент вогонь доведеться припинити, а переговори відновити. У якийсь момент президенту Зеленському потрібно буде вести переговори з Росією, і ми також повинні бути за столом, забезпечуючи гарантії безпеки. Це реальність, і це має статися». Бачимо, що Макрону не дає спокою бажання завоювати славу головного миротворця Європи, нехай і ціною певних українських інтересів.

Харківська область – ворог тисне, бої в районі Верхнього Салтова, Тернової, Рубіжного та Цуповки.

Ізюм – другий день поспіль з’являється інформація про просування ЗСУ до Ізюму з заходу. Нібито сьогодні звільнені села Співаківка і Заводи, про що повідомляє депутат Ізюмської міськради Максим Стрельник. Оскільки інформації з цього сектору мало, то поки утримаюсь від якихось оцінок чи висновків.

Слов’янськ – на півночі йдуть бої в секторі Довгеньке – Краснопілля, на північному сході – за Богородичне та Долину. Ворог захопив десь половину Богородичного. В районі Райогородка та Сіверська поки затишшя.

Луганська область – гарнізон Сєверодонецька фактично в оточенні, постачання його здійснюється човнами через Сіверський Донець. За оцінкою ворога в місті перебуває 2500 військових ЗСУ. В реалі їх в рази менше. Також ми ще утримуємо селища на південному сході від Сєверодонецька. Ворог має перевагу в артилерії та авіації чим активно і користується. В лобові, піхотні атаки майже не ходить.

На півночі від Попасної росіяни ніби взяли Камишеваху та Врубівку, і тепер намагаються взяти Золоте. Також тривають бої у Тошківки та Устинівки, на півдні від Лисичанська. Судячи з заяв противника, постачання нашого угрупування в Лисичанську наразі здійснюється по дорозі Бахмут – Сіверськ – Лисичанськ, по якій можна більш-менш спокійно їздити. Противник підсилює свої війська на цьому напрямі, перекидаючи нові сили.

Запорізька область – на фронті без змін, проте це тимчасово. Вчора російська «військово-цивільна адміністрація Запорізької області» оголосила, що вся територія області, включно з Запоріжжям, «буде звільнена».

Херсонська область – розповіді про контрнаступи ЗСУ на Херсонщині, з відмірюванням кілометражу, скільки залишилось до Херсону, чи то 10, чи то 20 км., вже другий тиждень турбують палку українську душу. Дійсно, за цей час ЗСУ змогли просунутись на декількох ділянках. Проте сьогодні генерал Дмитро Марченко трохи остудив оптимістів, зазначивши, що звільнення Херсона буде складним. За його словами бої на півдні України перейшли у позиційний характер, «там пристріляно кожну ділянку і все заміновано». Нагадаю, що росіяни мають велику перевагу в артилерії. Проривати таку оборону потрібно з залучанням величезних людських та матеріальних ресурсів. Яких наразі в нас немає, з об’єктивних причин.

#війна2022

Підписуйтесь на мій телеграм https://t.me/RomPonomarenko, там буде більше додаткової аналітики, цікавин, інсайдів та уточнень до інформації зі зведень.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma