Enigma Enigma

Роман Пономаренко

2022-06-20 08:39:12 eye-2 3774   — comment 0

114-116-й дні війни

114-й день війни, 17 червня. Генштаб відзвітував, що армія РФ залучила до війни проти України близько 330 тис. осіб. З них:

150 000 – сухопутні війська;

70 000 – ВМС та ВПС;

80 000 – резерв;

7000 – бойові армійські системи;

18 000 – росгвардія;

8000 – ПВК.

До цього слід приплюсувати «народні міліції ЛДНР» – це ще десь 20-30 000 багнетів.

Нагадаю, що за даними наших урядовців наразі Україну боронять біля 700 000 силовиків (тобто десь в два рази більше, ніж має противник). Також у нас два фронти, бо маємо ще тримати довгий кордон з Білоруссю, яка постійно брязкає зброєю. Не дарма президент Зеленський вчора доручив перевірити готовність до вторгнення з Білорусі у 4 областях. Плюс у нас велика кількість частин перебувають в стадії формування та вишколу, готуючись до бойових дій.

Харківська область – тривають бої, ворог повільно, але невпинно тисне на доволі широкому фронті, від Цуповки до Старого Салтова, намагаючись вирішити подвійне завдання: наблизитись до Харкова та забезпечити північний фланг угрупування, що діє на Донбасі. Кілька днів тому росіяни утворили «військово-цивільну адміністрацію» в окупованих районах Харківської області, презентували їхній герб і найшвидше також розпочали підготовку до анексії, як це є з південними областями. Харків знову під масованими терористичними обстрілами.

Ізюм – попередні новини про наближення ЗСУ до Ізюму на 10 км виявились неправдою. Проте ЗСУ все ж таки атакують на Ізюмському напрямку, звільнено Дмитрівку, йдуть бої за Велику Комишеваху. Бачимо, є певні успіхи. Проте про рішучий перелом тут говорити поки зарано.

Слов’янськ – тривають бої на умовній лінії Краснопілля – Долина – Богородичне – Сидорово. Ворог тисне, але просунутись не може.

Луганська область – нічого не змінилось, це так само одна з найгарячіших точок на фронті. ЗСУ продовжують героїчно тримати Сєверодонецьк та кілька сіл на південь від нього, боронити Лисичанськ від тиску з півдня, тримати Гірське та «Золотий виступ», де у ворога нічого не виходить, підступи до траси Бахмут – Лисичанськ, до Соледару та до Бахмуту. Загальне становище залишається складним. Гарнізон Сєверодонецька фактично відрізаний, постачання здійснюється човнами, що навряд чи забезпечує усі потреби вояків. Ворог зберігає перевагу в артилерії. За його даними вони вже обстрілюють ділянки шосе Бахмут – Сіверськ, за яким зараз здійснюється постачання угрупування наших військ у Лисичанську.

З цікавого, вчора ЗСУ знищили склад боєприпасів ворога в місті Хрустальний, Луганської області.

Донецька область – вже третій день гаряче під Вугледаром, де активні бої йдуть в трикутнику Павлівка – Єгорівка – Шевченко. На інших ділянках фронту в області без змін. За даними противника, сьогодні в Донецьку ЗСУ точним артилерійським ударом знищили склад боєприпасів.

Запорізька, Херсонська та Миколаївська області – даних в мене немає.

__

116-й день війни, 19 червня. Російські війська продовжують методично працювати по сховищах палива на Сході. Сьогодні був уражений резервуар с паливом в Новомосковському районі, загинула одна людина. Дії противника мають результат – за даними міністра інфраструктури Олександра Кубракова Україна наразі імпортує з ЄС 100% палива.

Харківська область – тривають бої на попередніх рубіжах. З цікавого, ЗСУ раптовим ударом встигли захопити Тернову, потім втратили її після ворожої контратаки, і тепер активні бої тривають біля Рубіжного. Ворог продовжує зосереджувати сили на Харківському напрямку, намагаючись забезпечити північний фланг своїх військ на Донбасі. На фоні цього в Росії знову активізувались розмови про необхідність окупації Харкова та інтеграцію всієї Харківщини до РФ. Наразі сил для цього у росіян немає, але намір окреслений чітко. Радник глави МВС Вадим Денисенко сьогодні назвав становище на північ від Харкова «достатньо складним».

Ізюм, Слов’янськ – без змін.

Луганська область – вчора росіянам вдалося захопити десь половину селища Метьолкіно, на південь від Сєверодонецька. В іншому під Сєверодонецьком та Лисичанськом без змін. Нічого не змінилось і в районі Бахмут – Соледар – Гірське – Золоте. Противник продовжує рватись вперед, але ми його стримуємо.

Донецька, Запорізька, Херсонська та Миколаївська області – судячи з наявних даних лінія фронту тут без змін. Є інформація про посилення російського угрупування в Херсонській області.

__

#війна2022

Хто підтримує те, що я роблю, маєте змогу підтримати мене на патреоні https://www.patreon.com/romponomarenko...

І підписуйтесь на мій телеграм https://t.me/RomPonomarenko, там буде більше додаткової аналітики, цікавин, інсайдів та уточнень до інформації зі зведень.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma