Enigma Enigma

Роман Пономаренко

2022-06-23 07:58:58 eye-2 3705   — comment 0

117-119-ті дні війни

117-й день війни, 20 червня. Запам’ятається дивними «хлопками» на бурових установках Чорноморнафтогазу, яку Росія вкрала в України в 2014 році. Кілька днів тому з’явились світлини з російськими солдатами на одній з цих установок, які використовували її для радіотехнічної розвідки. Росіяни почали звинувачувати в «хлопках» Україну та почали загрожувати ударами «по центрам прийняття рішень України». Проте на офіційному рівні українське командування ніяк не прокоментувало цю інформацію. Як ми пам’ятаємо, наші західні партнери категорично проти того, щоб Україна завдавала ударів по російській території. Попри «хлопки», повідомляють, що газ в Крим постачається безперебійно, з чого можна зробити висновок, що «хлопки» були не дуже й сильні.

Крім цього, «хлопки» також були зафіксовані в селищі Суземка Брянської області. Україна також ніяк не прокоментувала цю інформацію. А ось українські міста сьогодні зазнали чергових реальних бомбардувань та обстрілів, зокрема Одеса, Миколаїв та Харків.

На фронтах тривали запеклі бої. Під Сєверодонецьком росіяни захопили селище Метьолкіне, бойові дії за яке тривали стільки, скільки і за сам Сєверодонецьк. Становище в селах Воронове та Сиротине, які ЗСУ також утримували наразі незрозуміле. Ворог також продовжує активно тиснути в самому Сєверодонецьку. Росіянам потрібна хоча б якась «перемога», бо відверто повільне просування їхніх військ, що спостерігається вже тижнями викликає лише шквал критики та скептичних ремарок. Остання їхня велика «перемога» була рівно місяць тому, після того як захисники «Азовсталі» склали зброю. Сєверодонецьк має бути наступною.

По іншим ділянкам боїв в Луганській області особливо без змін – противник тисне, ми відбиваємось, як сьогодні було під Миколаївкою (на північ від Врубівки). Загрозливе становище в «Золотому виступі», який ворог прагне відрізати, оточивши наші війська в секторі Золоте – Гірське. І якщо відверто, то це оточення там просто таки напрошується. Сподіваюся, в нашого командування все під контролем.

В Донецькій області бойові дії різної інтенсивності під Авдіївкою, Вугледаром та в районі Нью-Йорку. Харківщина, Ізюм і Слов’янськ – без змін, бої на тих же самих рубіжах, що і в попередні дні. Що цікаво, ми продовжуємо вперто тримати Богородичне на північ від Слов’янська, яке ворог марно штурмує вже кілька тижнів. І ЗСУ зберігають інтригу з потенційною можливістю виходу до Ізюму з заходу.

В Запорізькій, Миколаївській та Херсонській областях позиційні бої без істотних змін.

__

119-й день війни, 22 червня. Масовані обстріли та бомбардування Харкова, Одеси, Миколаєва та інших міст. Є жертви серед цивільного населення. В Новошахтинську Ростовській області невідомий безпілотник-камікадзе вразив нафтопереробний завод, який належить Медведчуку. Спалахнула пожежа, проте загальний розмір шкоди невідомий. Тим часом голова НАК «Нафтогазу» Юрій Вітренко заявив, що «вся нафтопереробка в Україні зараз, завдяки масованим атакам агресора, не працює, і тому складно забезпечувати логістику нафтопродуктів на український ринок, через що виникає дефіцит».

Харківська область – судячи з наявних даних, фронт зупинився на умовній лінії від Цуповки до Старого Салтова. Обоюдні артилерійські обстріли та локальні бої на багатьох ділянках. Ворог активно бомбардує Харків.

Ізюм – Слов’янськ – попри зосередженні значні сили на цьому напрямку, російське командування не поспішає розпочинати масований наступ на Слов’янськ та Барвінкове. З важливого, неподалік від Куп’янська росіяни побудували переправу через Оскіл, поряд зі зруйнованим залізничним мостом. Тепер мають змогу перекидати через річку людей та техніку, підсилюючи свої війська під Ізюмом.

Луганська область – становище надзвичайно важке. ЗСУ продовжують тримати частину Сєверодонецька та позиції в районі сіл Сиротине, Борівське та Вороново, на півдні від міста. Росіяни намагаються відрізати та оточити останні два села, бої тривають. На півдні від Лисичанська ворог прорвав фронт, захопив Тошківку та Устинівку, і тепер просувається до Білої гори, звідки вже недалеко до Лисичанська. Якщо росіяни увірвуться в Лисичанськ з півдня, то наше Сєверодонецьке угрупування опиниться в оперативному оточені, без шансів на прорив.

Інша складна ситуація в «Золотому виступі». Росіяни вдарили на Рай-Олександрівку з двох напрямків – з Врубівки та з Мирної Долини, та взяли її. Угрупування ЗСУ в Гірське – Золоте, яке противник оцінює в 1500-2000 вояків, опинилось в оточені. За деякими даними українські війська встигли залишити виступ до оточення і навіть вивели важке озброєння. Проте в будь-якому випадку якісь підрозділи мали лишитись прикривати. Для російського командування знищення угрупування ЗСУ в «Золотому виступі» є ключовим завданням, бо так вони убезпечують тили військ, що наступають на Бахмут – Соледар від можливого удару. З-за цього навіть трохи зменшили тиск на Бахмут, Соледар та Лисичанську трасу.

Донецька область – вчора ЗСУ завдали контрудар в районі Вугледару, вдаривши по сілам Павлівка та Єгорівка. Ворога істотно потіснили, завдавши втрат, потім росіяни почали контратакувати. Бої тривають. Також активні бої в районі Світлодарська.

Запорізька область – є опосередковані дані про наступальні дії ЗСУ, без особливих подробиць.

Херсонська область – тут сьогодні день полювання на колаборантів. В Чорнобаївці замах на голову місцевої адміністрації Юрія Турульова, він поранений і тепер у лікарні. А в Залізному порті здійснено замах на колишнього нардепа Олексія Ковальова, підірвано його авто, нібито зрадника ліквідовано. Стосовно бойових дій в області, то інформації мало. Відомо, що попри російські атаки, ЗСУ зберігають плацдарм між Андріївкою та Давидовим Бродом. Також тривають бої за Снігурівку, в районі Киселівки та Широкої Балки. На Криворізькому напрямку бої йдуть за Хрещенівку та Золоту Балку. Де-факто, ЗСУ стоять на близьких підступах до Херсону, на деяких ділянках до 10 км. від міста. Проте подолати ці кілометри буде дуже важко, враховуючи, що прийдеться в лоб штурмувати російську потужну оборону.

#війна2022

Хто підтримує те, що я роблю, маєте змогу підтримати мене на патреоні https://www.patreon.com/romponomarenko...

І підписуйтесь на мій телеграм https://t.me/RomPonomarenko, там буде більше додаткової аналітики, цікавин, інсайдів та уточнень до інформації зі зведень.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma