Enigma Enigma

Брутальна Творчість

2019-09-17 16:24:07 eye-2 3429   — comment 0

12 фактів про тварин, які доводять, що природа і геній, і троль одночасно

1. Якщо мандрил виграє бій, він починає розвиватися як альфа-самець, набуваючи більш яскраве забарвлення і великі яєчка

Перемога в сутичці викликає у мандрила підвищення рівня статевих гормонів, тому забарвлення і вигляд домінуючих особин відрізняються від забарвлення бета- і омега-самців. Альфа-самець набирає вагу, його геніталії збільшуються, а їх колір стає яскравішим, як і забарвлення морди. Якщо альфа-самця скидають, відбувається зворотне: він худне, характерне розфарбування блідне, а яєчка зменшуються.

2.Качкодзьоби отруйні

Коли натураліст Джордж Шоу в 1797 році відкрив качкодзьоба і показав його опудало колегам, вони подумали, що це жарт таксідерміста, що з'єднав качку і бобра. Качкодзьоби і правда дивні: у них є і шкіряний дзьоб з зубами, і 4 перетинчасті лапи, і плоский хвіст, і защічні мішки для зберігання їжі. І вони впадають в сплячку. І так, це ссавці, які відкладають яйця. І у них немає молочних залоз, а молоко просто проступає через пори на животі самки.

Але найголовніше - на задніх лапах у самців є отруйні шпори, які качкодзьоби використовують в шлюбних поєдинках. Отрута качкодзьоба викликає сильний біль, яка може тривати кілька місяців і проти якого безсилі знеболюючі.

3. Жирафи б'ються шиями

Деякі дослідники стверджують, що поява довгої шиї у жирафів пов'язано не стільки з добуванням листя з високо розташованих гілок, скільки з суперництвом за самку. «Боротьба шиями» полягає в тому, що самці, ставши поруч, починають бити один одного головами, як палицями, намагаючись збити суперника з ніг. У великих і сильних особин більше шансів перемогти в битві і отримати прихильність протилежної статі.

4. Мозок коал важить всього 19 грамів, тому вони дурнуваті

У коал найменший мозок серед всіх ссавців: він навіть не заповнює череп повністю, а його вага становить всього 0,2% від загальної ваги тварини. Тому інтелектуальні здібності коал залишають бажати кращого: наприклад, якщо показати їм листя евкаліпта не на гілці, а на плоскій поверхні, вони не зможуть розпізнати їх як їжу і не їстимуть. Зате у коал повний порядок з іншими органами: самці мають роздвоєний пеніс, а самки - 2 піхви і 2 роздільні матки.

5. Голі землекопи не старіють і можуть затримувати дихання на 18 хвилин

Хоча голі землекопи і виглядають зморщеними, але вчені встановили, що з віком зморшок у них не додається: навіть у 30-річних особин не було помічено ніяких вікових змін. А ще голі землекопи вміють затримувати дихання на цілих 18 хвилин без всяких наслідків для організму. Для цього вони перемикають свій метаболізм на використання фруктози замість глюкози, що зазвичай роблять тільки рослини.

6. У Канаді живуть «морські» вовки, які харчуються морепродуктами

Уздовж тихоокеанського узбережжя Британської Колумбії, провінції на заході Канади, живе популяція незвичайних вовків. 90% їх раціону складають морські тварини і морепродукти: лосось, раки, молюски, а також морські котики і видри. «Морські» вовки дрібніші від континентальних і генетично відрізняються від своїх родичів. Кожен день вони пропливають по кілька кілометрів у пошуках їжі і відмінно почувають себе у воді.

7. У півнів є вбудовані в вуха беруші

Півнячий крик - це звук гучністю близько 100 дБ (за силою він дорівнює шуму вагона метро або гуркоту грому). Тому, коли півень повністю розкриває дзьоб, його зовнішні слухові проходи закриваються, щоб птах не оглухла від власного кукурікання.

8. Північні олені - єдині ссавці, які можуть бачити в ультрафіолетовому діапазоні

Дослідники з Університетського коледжу Лондона виявили, що північні олені здатні розрізняти об'єкти в ультрафіолеті, тому навіть на тлі білого снігу і в темряві їм добре видимі хижаки, сліди на снігу або їжа.

9. Якщо мураха смертельно поранена вона відмовляється від допомоги побратимів

Африканські мурашки часто здійснюють набіги на термітники - джерела багатої білком їжі. Своїх поранених в бою товаришів вони виносять з поля бою, доставляють назад в мурашник, обробляють їх рани і піклуються про них аж до повного одужання. Але якщо мураха виявляє, що її рани смертельні, вона починає розмахувати лапками, відмовляючись від медичної допомоги, щоб не витрачати даремно ресурси мурашиної колонії.

10. Пінгвінячі какунці змінюють екосистему Антарктики

Харчуючмсь планктоном і крилем пінгвіни залишають на березі тонни екскрементів. А це означає, що такі важливі поживні речовини, як азот і фосфор, все накопичуються і накопичуються на Антарктичному півострові. Дослідники вважають, що це явище, з огляду на глобальне потепління, може закласти підґрунтя для появи і поширення нових видів рослин і тварин в Антарктиці. Наприклад, там уже з'явився новий вид трави.

11. Восьминоги люблять хуліганити

Восьминоги володіють високим інтелектом, тому в неволі їм нудно: якщо їх не розважати іграми і головоломками, вони стають млявими, впадають в депресію або починають хуліганити. Наприклад, восьминіг Отто з Кобургского океанаріуму в Німеччині любив жонглювати раками-відлюдниками і жбурляти каміння в скло акваріума, а одного разу він вистрілив струменем води в яскраву лампочку, що призвело до короткого замикання.

А восьминіг Інки з Національного океанаріуму Нової Зеландії влаштував справжню «втечу з Шоушенка»: помітивши нещільно прикритий отвір свого резервуара, він виповз через щілину, дістався до зливної труби, проплив по ній 50 м і втік в океан.

12. Великі кішки одержимі чоловічим ароматом від Calvin Klein

Тигри, гепарди і ягуари люблять мускусний запах чоловічої туалетної води Obsession: їх приваблює феромон цібетон, який використовують при створенні парфуму. Котячі можуть відчути цей аромат з відстані в півмилі, а потім починають обнюхувати його джерело, притискатися і тертися об нього. Вони насолоджуються цим запахом навіть більше, ніж ароматом власної їжі! Знаючи це, працівники зоопарків, фотографи і ловці диких тварин використовують Obsession, щоб виманити хижаків в потрібне їм місце.

 

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma