Enigma Enigma

Роман Пономаренко

2022-04-02 07:40:47 eye-2 3721   — comment 0

37-й день та ніч війни

37-й день війни, 1 квітня. Запам’ятається відступом ворога з під Києва та звістками про масове звільнення населених пунктів. Під Києвом росіяни відступають майже без спротиву, завдяки чому зранку і протягом дня частини ЗСУ увійшли в Бородянку, Ворзель, Ірпінь, Гостомель (останні росіяни іменують не інакше як «місто російської слави») та Бучу. В більшості цих міст наразі триває зачистка, хоча росіяни вже підтвердили, що залишили Бучу, де при відступі замінували тамтешню кондитерську фабрику «Деліція». Також ЗСУ звільнили населені пункти Демидів, Димер, Литвинівка, Гаврилівка, Козаровичі, Жовтневе, Глибівка, Ясногородка, Талакунь, Сухолуччя, Липівка, Гавронщина, Маковище, Миколаївка, Хмільна, Іванків та низку інших. Житомирська траса – деблокована.

Чернігівська область – попри просування ЗСУ Чернігівщиною, Чернігів залишається блокованим росіянами.

Ізюм – Генштаб підтвердив втрату Ізюму, бої за який тривали майже місяць – 28 днів. Це до питання про рівень українського спротиву і темпи просування ворога. Сьогодні під містом противник спробував наступати на село Мала Комишуваха, на захід від Кам’янки, але був зупинений.

Луганська область – тривають бої в районі Рубіжне – Сєверодонецьк та навколо Попасної.

Донецька область – бої на рубежі Донецьк – Горлівка, зокрема за Мар’їнку та Авдіївку і райони навколо них. Також продовжуються бойові дії навколо Великої Новосілки, де росіяни атакують, але не можуть прорватися.

Маріуполь – бої тривають, ворог несе настільки великі втрати, що кидає в бій навіть такі «екзотичні» підрозділи, як «спецназ таможні ДНР». Попри доволі масові заяви росіян про 90-95% контролю над Маріуполем, дійсності це не відповідає.

Запорізька область – про зміни становища на фронті даних нема, проте тут відбувся обмін військовополоненими: 86 українців (з них 15 жінок) проти невідомої кількості росіян.

Миколаївська та Херсонська області – даних, що заслуговують на увагу, в мене нема.

Враховуючи велику кількість звільнених за останні дні населених пунктів по всій Україні, хочу застерегти від хибних ілюзій з приводу того, що «ворог розбитий і в паніці біжить». Наразі ЗСУ активно просуваються тільки там, де росіяни відступають самі, свідомо віддаючи нам територію, яку вони не в змозі контролювати. І опір там чинять невеликі загони прикриття, завданням яких є стримати наш наступ, та дати спокійно відійти основним силам (звісно, з цього є виключення, але загальна тенденція така, як я написав). При цьому багато пунктів в Київській та Чернігівській областях росіяни поки що утримують. Я вже мовчу про райони Харкова, Ізюму, Запоріжжя та Донбас, де про жодний відступ ворога мова не йде, а навпаки, триває накопичення сил. Те, що противник ще дуже сильний, свідчить хоча б недавня спроба українського наступу на Херсон, який, попри оптимістичні надії про «звільнення Херсону вже сьогодні ввечері» та радісних новин про чорнобаївські розгроми нон-стоп, не вдався.

До рішучого перелому у війні, який вже анонсувала низка оглядачів, також ще далеко. Ініціатива поки залишається у російського командування, яке нав’язує нам хід бойових дій, анонсуючи відступи, перегрупування, зосередження сил та наступи на пріоритетних для себе напрямках. А ми наразі змушені реагувати на російські дії, але не нав’язуємо противнику своє бачення.

Отже, Росія ще далеко не розбита і попереду нас чекає тривала війна, в якій у нас будуть як успіхи, так і невдачі, як великі радощі, так і гіркі розчарування. Це війна, по іншому в ній не буває. Але кінцева, беззаперечна перемога, все одно буде за нами!

__

37-ма ніч війни. Окупанти бомбили Харків, Полтаву, Одесу, Дніпро, Кривий Ріг, Кременчук (місцевий НПЗ).

Констатуємо, що перший етап Київської та Чернігівської кампаній ми виграли, відступ російських військ з цих областей триває. На Чернігівщині ЗСУ завдали ворогу значних втрат – понад 50 одиниць броньованої та автомобільної техніки. Звільнено низку населених пунктів, зокрема, село Шестовицю, неподалік Чернігова. На російських мапах становища Чернігів вже зображують як не оточеним, в той час як наш Генштаб цю інформацію станом на зараз не підтвердив. Також, я би поки не стверджував, що загроза для Києва остаточно знята, навіть Генштаб в це не вірить.

У звільненій Бучі виявили тіла закатованих окупантами мирних жителів, дехто з жертв був зі зв’язаними руками. Буде слідство, і сподіваюсь – трибунал за його результатами.

У Луганській та Донецькій областях за добу відбито 9 атак, знищено 8 танків, 44 бойових броньованих машин, 16 одиниць автомобільної техніки та 10 артилерійських систем. Бачимо, що порівняно з попередніми двома днями, тиск ворога тут поступово посилюється (5 відбитих атак позавчора і 7 вчора). І далі він буде тільки зростати.

В Росії з запалом звітують, що росармія готується «до проведення найбільшої військової операції з часів Другої світової війни». Що ж, провал цієї операції теж буде найбільшим з часів Другої світової.

#війна2022

Підписуйтесь на мій телеграм https://t.me/RomPonomarenko, там буде більше додаткової аналітики, цікавин, інсайдів та уточнень до інформації зі зведень.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma