Enigma Enigma

Роман Пономаренко

2022-04-05 07:49:50 eye-2 3724   — comment 0

40-й день та ніч війни

40-й день війни, 4 квітня. Росіяни продовжують залишати північні області України. Після Київщині та Чернігівщини сьогодні вони покинули Сумщину, тим самим довівши кількість виграних ЗСУ кампаній до трьох (відповідно, Київська, Чернігівська та Сумська).

На інших ділянках фронту нічого особливого не сталося.

Харків – без змін, місто під обстрілами, а війська окупантів перебувають в безпосередній близькості.

Трикутник Ізюм – Слов’янськ – Барвінкове. Ворог продовжує зосереджувати сили на цьому напрямі. Крім всього іншого, тут відмічені три «свіжих» БТГР 47-ї танкової бригади (26-й танковий полк, 252-й та 254-й мотострілецькі полки). Також росіяни намагаються відновити міст через річку Сіверський Донець в районі Ізюму. На лінії зіткнення тривають локальні бої та розвідки боєм, плюс постійні артилерійські обстріли. Останні кілька днів ворог застосовує ТОС-1 «Буратіно», на які тепер активно полюють українські військові. Вчора поблизу населеного пункту Бражківка (на південний захід від Кам’янки) противник силами до танкової роти з 13-го танкового полку 1-ї танкової армії, здійснював розвідку боєм та нарвався на українські танки. Відбувся короткий зустрічний танковий бій, в якому росіяни втратили один танк і відступили. Бражківка наразі перебуває в «сірій зоні», за неї йдуть бої. В самому Ізюмі росіяни здійснюють фільтраційні заходи та примусово вивозять цивільних на територію РФ.

Луганська та Донецька області – бої на попередніх рубіжах.

Маріуполь – гарнізон вперто тримає оборону, під постійними бомбардуваннями та обстрілами. Ворог активно застосовує танки, як мені сьогодні сказав один із азовців – «танків у них більше, ніж у нас піхоти». Наявні протитанкові засоби, в тому числі закордонні, в умовах міських боїв не завжди ефективні. Попри це, ворожі танки наші бійці активно палять. За добу азовці знищили 2 танки, 1 МТЛБ з зенітною гарматою та багато піхоти. Проте ресурси оточеного гарнізону далеко не безмежні, тому Україна має докласти всіх зусиль для деблокування Маріуполя.

Миколаїв – під обстрілами, в тому числі з використанням касетних боєприпасів. Місто Очаків зазнав ракетного удару.

Херсонська область – тривають бої навколо Херсону, результат невизначений.

Загалом, наразі всі в очікуванні анонсованого великого російського наступу на Донбасі. Бачу декілька сценаріїв, найбільш вірогідним з яких мені видається цей: потужні удари на Слов’янськ з півночі та десь в районі Великої Новосілки з півдня, щоб з кількох напрямів вийти в тили українського угрупування на Донбасі. Паралельно значно посилять тиск на вже наявних лініях зіткнення: Рубіжне – Сєверодонецьк Лисичанськ – Попасна та Донецьк – Горлівка, щоб скувати тут українські війська та не дати їм організовано вийти з можливого оточення. Мета ворога полягає не скільки в захопленні території, скільки в повному знищенні українського угрупування – це десь 50-60 тисяч вояків та маса техніки та боєприпасів. Очевидно, що втрата цих сил істотно підкосить міць ЗСУ. Тому росіяни будуть прагнути саме оточити наші війська, а не витіснити їх з Донбасу.

Одночасно можливе відновлення активних операції з оточення Харкова та ще одна спроба наступу на Миколаїв. Цим ворог спробує відтягнути сюди українські резерви. Миколаїв має стратегічне значення, бо його падіння не лише вдарить по моральному духу українців, але й відкриє ворогу шлях на Одесу.

Втім, росіяни можуть планувати що хочуть. ЗСУ вже довели, ще є неперевершеними майстрами зі зриву ворожих оперативних планів. Тому впевнений, що всі сценарії вже давно відпрацьовані, заходи вжиті, а можливі «сюрпризи» – прораховані.

__

40-ва ніч війни. Повітряні тривоги по всій Україні, вибухи в Харкові, Запоріжжі, Синельниково та в інших містах. Оскільки в Україні запровадили жорсткий контроль інформації про ракетні удари в середині країни, то відстеження подібних даних тепер ускладнено.

Генштаб підтвердив, що російські війська просунились в секторі Барвінкове – Слов’янськ. У напрямку на Барвінкове росіяни загалом подолали 7 км, захопили Бражківку (про яку писав вчора ввечері) та були зупинені біля Сулигівки, на південь від Бражківки.

Вже звичну статистику по відбитих атаках в Донецькій та Луганській областях Генштаб не оприлюднював. Це пов’язано з серйозним падінням боєздатності ворожих військ внаслідок втрат за попередні дні, і, як наслідок, тимчасового припинення ними активних атакуючих дій.

Маріуполь – становище залишається важким та потребує рішучих дій від українського командування для допомоги оточеному гарнізону.

Стосовно боїв під Херсоном Генштаб підтвердив, що російські війська штурмували населений пункт Олександрівка, на захід від Херсону, де «мають частковий успіх». Що саме відбувається в цьому секторі достовірно невідомо.

Щодня оприлюднюються десятки прогнозів та даних різних розвідок (особливо британської, купа прогнозів якої не справдилися) з приводу того, скільки ще протриває війна в Україні. Розбіжність велика – від 2-3 тижнів, до кількох місяців і навіть років. Насправді ж, цього ніхто не знає. В наявному становищі реально можна прогнозувати щось на 1-2 тижні наперед максимум і то лише на окремих ділянках фронту, не більше. Тому не варто впадати у відчай чи навпаки, шукати марних надій – ГУР та ЗСУ краще за всіх знають, що і як робити для того, щоб швидше розгромити ворожі армії та викинути ворога з нашої землі. Перший етап цієї війни ми вже виграли, просто залишилось не збавляти темпу з наступними.

#війна2022

Підписуйтесь на мій телеграм https://t.me/RomPonomarenko, там буде більше додаткової аналітики, цікавин, інсайдів та уточнень до інформації зі зведень.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma