Enigma Enigma

Роман Пономаренко

2022-04-11 08:03:51 eye-2 3725   — comment 0

46-й день та ніч війни

46-й день війни, 10 квітня. В Дніпрі внаслідок ракетного удару повністю знищений аеропорт. Крім цього, ракетних ударів зазнали Миколаїв та декілька населених пунктів у Дніпропетровській області. Харків і населені пункти Харківщини зазнали чисельних артилерійських обстрілів, в тому числі з РСЗВ.

На фронтах сьогодні загалом без змін і без подій, що заслуговують на увагу. На більшості ділянок тривають локальні бої на попередніх рубіжах та артилерійські дуелі. В принципі, таке «затишшя» – це цілком нормально, оскільки зараз обидві сторони накопичують сили для масштабної «битви за Донбас».

Єдине, що окремо виділю – це Маріуполь, за який зараз болить у кожного притомного українця. В гарнізон міста наразі входять наступні частини:

• 36-та окрема бригада морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Білинського;

• 12-та бригада оперативного призначення НГУ імені Дмитра Вишневецького;

• Окремий загін спеціального призначення НГУ «А30В»;

• 1-ша рота 74-го окремого розвідувального батальйону;

• ДШГ «Ведмеді»;

• Окремі підрозділи ЗСУ, прикордонників, поліції, морської охорони, СБУ, Корд, ТРО, ВМС плюс деякі добровольці.

Переважно, захисники міста – це високомотивовані бійці, які знають, що виконують надважливу місію для нашої країни. Від самого початку війни вони відтягують на себе величезну кількість сил російської 8-ї армії, які б, інакше, були б задіяні на інших ділянках фронту. Ба більше, захисники Маріуполя завдали ворогу величезних втрат. Наприклад, за період 24 лютого – 7 квітня один тільки «А30В» знищив цілу російську БТГ – 721 вбитий піхотинець (серед них – генерал-майор), 40 танків, 17 БТР, 24 БМП, 5 БМД та іншу техніку. Це не враховуючи поранених росіян, полонених та пошкоджену техніку (до якої відноситься катер «Раптор»). За сьогоднішній день азовці знищили 3 БТР та 2 танки + один танк пошкодили. А ще є вбиті росіяни та їхні поплічники з «ДНР» знищені морпіхами, нацгвардійцями, прикордонниками, розвідниками та іншими бійцями гарнізону.

Утім, з ранку я писав, що захисники міста перебувають у надважких умовах і Маріуполь потребує допомоги. В сьогоднішньому своєму зверненні заступник командира полку «А30В» капітан Святослав Паламар, друг Калина, озвучив одну цікаву деталь – вже 2 тижні керівництво в Києві (він використав слово «політики») не бере трубки, коли йому телефонують зі штабу оборони Маріуполя. Я не знаю, з чим це пов’язано. Сподіваюся, що причина виключно в тому, що триває наполеглива робота з формування угрупування, яке завдасть потужного удару по ворожим військам на Півдні та деблокує місто. Якщо ж причина не в цьому, то я навіть не знаю, що сказати. Проте приховувати цю ситуацію вважаю недоречним.

__

46-та ніч війни. Вночі ворог бомбив Миколаїв, район порту, звідки лунали потужні вибухи.

На фронтах, крім Маріуполя, істотних подій не відбулось. Генштаб повідомив, що вчора росіяни силами до двох БТГ намагалися атакувати в напрямках населених пунктів Довгеньке та Дмитрівка, під Ізюмом, але ворог «успіху не мав і відійшов на раніше зайняті позиції». Найшвидше це просто була розвідка боєм.

За минулу добу в Донецькій та Луганській областях ЗСУ відбили 4 атаки ворога, знищівши 5 танків, 8 одиниць броньованої, 6 одиниць автомобільної техніки та 8 артилерійських систем противника.

Ще з важливих новин – триває накопичення російських військ для наступу на Донбасі. Судячи з даних Генштабу про передислокацію частки російських військ з Далекого Сходу в Україну, яке має завершитись у «другій половині квітня», мова йде про частини, які складуть другий ешелон російського наступаючого угрупування. Тобто, прибудуть на фронт вже після початку російського наступу, який я прогнозую на другу половину цього тижня.

На звільнених від окупантів територіях Київщині майже щодня знаходять масові могили з вбитими росіянами цивільними мешканцями. 8 квітня повідомлялось, що у Макарові виявили 132 тіла розстріляних людей, селище зруйноване на 40%. Вчора стало відомо про виявлення братської могили в селі Бузова, де знайшли біля 50 тіл.

Про Маріуполь буде пізніше, коли проясню ситуацію з достовірних джерел.

#війна2022

Підписуйтесь на мій телеграм https://t.me/RomPonomarenko, там буде більше додаткової аналітики, цікавин, інсайдів та уточнень до інформації зі зведень.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma