Enigma Enigma

Роман Пономаренко

2022-04-13 09:47:52 eye-2 3685   — comment 0

48-й день війни

48-й день/ніч війни, 12 квітня. Глобальних змін на фронті не сталося, але моментів, які заслуговують на увагу, вистачає. День запам’ятається затриманням Віктора Медведчука, який наразі має виключно символічну цінність, бо для багатьох українців уособлює ледве не абсолютне зло, і жодної практичної, бо є політичним трупом, нікому зі своїх колишніх покровителів вже не цікавим. Президент Зеленський відразу виступив з пропозицією обміняти Медведчука на українських полонених.

Харківська область – становище під Харковом без змін, місто в облозі та під обстрілами. За вчора в ньому загинуло мінімум дві людини, також є поранені. А ось на півдні Харківської області ЗСУ вчора добились дуже цікавого успіху – звільнили невелике село Залиман, на південний схід від Балаклеї. Тим самим, ще трохи наблизились до тилів російського угрупування, що зосереджене під Ізюмом. Нагадаю, там десь до 15 БТГ, в основному бронетанкові. І тепер проглядається дуже гарний оперативний задум нашого командування.

Луганська область – тривали бої за Рубіжне, Попасну та Ніжнє (на південь від Лисичанська). ЗСУ завдали раптового контрудару на Новоайдар, знищили понад 40 одиниць техніки та понад 50 тон боєприпасів окупантів. Зверніть увагу, що ЗСУ, які протягом місяця відбивають шалений тиск ворога під Рубіжним, Сєверодонецьком та Попасною, ще мають сили успішно контрнаступати та завдавати ворогу великих втрат. Загалом, за минулу добу в Луганській та Донецькій областях ЗСУ відбили 6 атак ворога, знищено 2 одиниці автомобільної техніки та 3 артилерійські системи противника.

Маріуполь – бої тривають. Вчора в полон потрапила чимала група морських піхотинців з 36-ї бригади МП. Що ж, це війна, на ній таке трапляється. Проте інші частини гарнізону, попри всі складності, продовжують відчайдушно боронити найкращу фортецю сучасної Європи.

МО України продовжує перевіряти інформацію про отруйні хімічні речовини, використані росіянами в Маріуполі минулої ночі. Також розглядається версія, що це могли бути фосфорні боєприпаси. В самому місті триває гуманітарна катастрофа – за свідченням голови Донецької ОДА Павла Кириленко в Маріуполі загинули від 20 до 22 тисяч цивільних.

Керівник поліції Київської області Андрій Нєбитов заявив, що на звільнених від окупантів територіях Київщині виявили 720 тіл мирних мешканців. Ще понад 200 осіб вважаються зниклими безвісти.

Тим часом, ворог продовжує накопичення сил для свого наступу на Донбас. На окупованих територіях ОРДЛО майже завершилась «мобілізація». За оцінками деяких аналітиків загалом «ДНР» і «ЛНР» можуть виставити десь біля 40 БТГ, чисельністю по 600-800 осіб кожна. Проте ці підрозділи є погано навченими, озброєними та оснащеними. Достатньо згадати, що в Маріуполь ці загони кидали озброєними гвинтівками Мосіна часів Другої світової.

Втім, ці сили будуть грати лише допоміжну роль, здебільшого виступаючи в якості «гарматного м’яса». На першому плані будуть регулярні частини армії РФ. Не маю сумнівів, що новий російський командувач,60-річний генерал армії Дворніков, буде безжально кидати їх на штурм української оборони, в повній відповідності з радянськими завітами Другої світової війни. Тому ЗСУ буде важко. Проте впевнений, що ми втримаємось.

#війна2022

Підписуйтесь на мій телеграм https://t.me/RomPonomarenko, там буде більше додаткової аналітики, цікавин, інсайдів та уточнень до інформації зі зведень.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma