Згідно з місячними звітами про виконання Державного бюджету України витрати на обслуговування та організаційне, інформаційно-аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності Президента України та Адміністрації Президента України за перші п’ять місяців поточного року становлять 325,3 млн гривень.

Ще через п’ять місяців сума використаних коштів становила  678,4 млн гривень.

Відзначимо, раніше Зеленський неодноразово заявляв про необхідність скорочення витрат на чиновників.

Зокрема, 21 квітня під час брифінгу після публікації екзит-полів, за результатами яких стало відомо, що Володимир Зеленський перемагає в другому турі президентських виборів, майбутній Глава держави анонсував скорочення співробітників Адміністрації Президента і повідомив, що хоче позбутися і від такої статті витрат як кортеж.

“Місце має бути відкритим. Ми дуже хочемо скоротити Адміністрацію президента. Я не хотів, щоб в Києві не було трафіку. Тому я хотів би знайти таке місце в Києві або біля Києва, щоб не було якихось кортежів. Я хочу позбутися від кортежу в цілому “, — цитували Зеленського ТСН.

  • Також Зеленський пропонував скоротити кількість нардепів до 300 для економії коштів.
  • При цьому в проекті бюджету на 2020 року пропонувалося збільшити видатки на програму забезпечення діяльності Президента Володимира Зеленського та його Офісу на 4,2% – до 986,6 млн грн (на 39,4 млн грн).