Enigma Enigma

Роман Пономаренко

2022-05-05 09:35:52 eye-2 3722   — comment 0

69-й та 70-й дні війни

69-й день війни, 3 травня. Запам’ятаєтеся ухвалою законопроєкту №7172-1, який забороняє діяльність проросійських партій в Україні, а також дозволом задіювати підрозділи ТРО в зоні бойових дій (хоча в прифронтових областях вони і так брали в них участь). На всіх фронтах тривають бої, противник продовжує спроби прорвати нашу оборону.

Харківська область – бойові дії біля Козачої Лопані, результат поки невизначений.

Барвінкове – Ізюм – Слов’янськ – тривають бої. В районі Ізюму та Барвінкове росіяни особливого просування не мають. На сході від Слов’янська російські війська активно тиснуть, ЗСУ стримують ворога на умовній лінії Лиман – Сіверськ. Наразі наші підривають переправи через Сіверський Донець, щоб унеможливити ворогу форсування ріки та вчасно зайняти більш вигідний для оборони західний берег річки.

Луганська область – тривають бої за Рубіжне, Попасну та на підступах до Сєверодонецька.

Донецька область – бої по всій лінії зіткнення, найзапекліші – за Авдіївку та на лінії Новомихайлівка – Вугледар – Велика Новосілка. ЗСУ тримають рубежі.

Маріуполь – за вчора гарнізон міста знищив 5 окупантів. Після нічних обстрілів та бомбардувань, російські війська відновили штурм «Азовсталі». При цьому на території комплексу ще перебуває біля 850 цивільних. Внаслідок бомбардувань з них загинуло дві жінки. Гарнізон чинить запеклий спротив, але загальне становище складне.

Запорізька область – як і в попередні дні, тривають бої на підступах до Гуляй-Поля та на схід від нього. Артилерійські обстріли та сутички по всій лінії зіткнення.

Миколаївська та Херсонська області – активні бойові дії та артилерійські обстріли по всій лінії зіткнення. Російська війська намагаються просунутись по всіх напрямках, але поки про значне просування жодна зі сторін не повідомляла.

Закон про ленд-ліз досі не підписаний американським президентом, вже 5-й день. Сьогодні стало відомо, що його тільки но підписала спікер палати представників Ненсі Пелоссі.

__

70-й день війни, 4 травня. Запам’ятається заявою президента Зеленського, що просування російської армії вже зупинено та оголошення ним початку другого етапу війни з РФ. Його метою є максимально витіснити російські війська з нашої території. Третій етап, на його думку – максимально відновити територіальну цілісність України.

Вчора і сьогодні росіяни завдали низку ударів по залізничній інфраструктурі в Західній та Центральній Україні. Зокрема, били по електричним підстанціям, щоб зупинити рух на залізницях та тим самим припинити постачання західної воєнної допомоги для ЗСУ. Також ворог бомбив Харків, Одесу та Миколаїв.

Харківська область – загальне становище без істотних змін, тривають бої в районі Козачої Лопані та Старого Салтова. Вчора ЗСУ звільнили селище Молодова, неподалік від останнього. Під Харковом у росіян зосереджено до 5 БТГ.

Барвінкове – Ізюм – Слов’янськ – тривають бої на північ від траси Барвінкове – Слов’янськ, в районі Пашково – Курулька. Росіянам не вдалося досягти траси, але по їхнім даним, вони вже можуть її обстрілювати. На сході від Слов’янська тривають бої на околицях Лимана та південніше. Становище складне, ворог рветься вперед.

Луганська область – тривають бої за Рубіжне, Попасну, Оріхове (на північ від Попасної) та на підступах до Сєверодонецька. Потенційно, росіяни мають намір оточити українські сили в секторі Лисичанськ – Сєверодонецьк, для чого на півдні від Сєверодонецька атакують дві БТГ 127-ї МСД. На півночі від Сєверодонецька тривали бої за Воєводівку. Загалом на Сєверодонецькому напрямку, протяжністю біля 100 км, зосереджено 19 БТГ ворога. Для порівняння, на Попаснянському напрямі, довжиною 20 км, діє 7 російських БТГ.

Донецька область – противник зав’яз в боях за Мар’їнку та Авдіївку. Істотного просування ворога нема, бойові дії в цілому носять позиційний характер. На північ від Авдіївки йдуть бої біля Новобахмутовки та Троїцького. ЗСУ продовжують впевнено тримати лінію Новомихайлівка – Вугледар – Велика Новосілка.

Маріуполь – російські війська пішли на штурм «Азовсталі», є вклинення в нашу оборону. Становище надзвичайно важке. Захисники міста мають мало боєприпасів і тому чинити ефективний опір їм важко. Є вірогідність, що вже скоро системний опір зламається і зведеться до кількох опорних пунктів, що будуть ізольовані один від одного. Загалом, виглядає так, що росіяни хочуть здобути хоча б якусь перемогу до 9 травня. До цього додаються активні чутки нібито у Маріуполі вони планують провести парад.

Запорізька область – без змін, бої навколо Гуляй-Поля та по всій лінії зіткнення. На цій ділянці росіяни мають до 13 БТГ.

Миколаївська та Херсонська області – тривають бої. Генштаб повідомив про бойової дії в районі Томиної балки, на захід від Херсону. На цьому напрямі у росіян діють до 7 БТГ.

В Росії з початку активної фази війни вже зафіксовано 8 підпалів військкоматів. Останній випадок зафіксований у Нижнєвартовську.

Начальник генерального штабу армії РФ Гєрасімов сьогодні був присутній на брифінгу Шойгу в Москві. Виглядав цілком здоровим, з чого можна зробити висновок, що якщо його і поранило під Ізюмом 30 квітня, то дуже легко.

Живий і Джо Байден, виголошує якісь промови на підтримку України та анонсує чергові антиросійські санкції. Але закон про ленд-ліз для нас досі не підписав.

#війна2022

Підписуйтесь на мій телеграм https://t.me/RomPonomarenko, там буде більше додаткової аналітики, цікавин, інсайдів та уточнень до інформації зі зведень.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma