Enigma Enigma

Роман Пономаренко

2022-05-15 08:24:17 eye-2 3687   — comment 0

79-й та 80-й дні війни

79-й день війни, 13 травня. Активні бої на Луганщині. Маріуполь вже 74 дні в повному оточені.

Харківська область – Намагаючись зупинити просування ЗСУ до російського кордону, ворожа артилерія веде обстріли наших військ. Попри це ЗСУ продовжують потроху просуватися, нібито в деяких місцях вже вийшли на кордон. Радник міністра внутрішніх справ Віктор Андрусів заявив, що у ЗСУ є завдання відтіснити ворога на 40 км від Харкова, щоб не дати йому обстрілювати місто системами залпового вогню. І вже від українського кордону ЗСУ можуть обстрілювати Білгород: «Тому, я думаю, найближчим часом вони дізнаються, що таке бігати в підвал, коли просто горять будинки і все інше. Білгороду – приготуватися».

Також з’явилась інформація, що в Харківській області підірвані три мости через Сіверський Донець (біля Рубіжного, Старого Салтову та Печенігів), які необходні для контрнаступу ЗСУ в східному напрямку.

Ізюм – Барвінкове – Слов’янськ – противник повідомляє про чергове захоплення села Довгеньке, на півдні від Ізюму, яке вже кілька разів переходило з рук в руки. А на сходу від цього н.п. росіяни просунулись до села Богородичне, відрізавши Святогірськ від траси Ізюм – Слов’янськ. Також росіяни обстрілювали Краснопілля, н.п. на цій трасі. На Півночі від Святогірська вже кілька днів йдуть бої за Олександрівку. Тиск на Словянськ зі сходу ЗСУ стримують.

Луганська область – Україна поідомляє, що російський наступ під Білогорівкою повністю зупинений та розгромлений. Росіяни визнають погром, внаслідок якого втратили цілу БТГ, але стверджують що бої ще тривають. І заявляють, що повністю зачистили Рубіжне та впритул наблизились до Сєверодонецька з півночі. Від Попасної росіяни активно лізуть на північ, в напрямку Золоте та Комишувахи, та обстрілють наші позиії в глибині, Тошківку та Оріхове. А ось на Бахмут, не настільки активно йдуть. Таким чином, великого охоплення вони поки не намагаються зробити, а пруть від Попасної прямо на Лисичанськ з півдня.

Донецька область – активні бої по всій лінії зіткнення, від Горлівки до Великої Новосілки. Наша оборона тримається.

Маріуполь – наш гарнізон героїчно тримається в надважких умовах. Противник застосовує потужні бомби, якими намагається розбити укриття бійців. Піхотні штурми захисники відбивають і навіть ходять в контратаки. Наразі, Росія заблокувала всі зовнішні ініціативи порятунку гарнізону, в тому числі з боку Туреччини та Ватикану. Путін явно чекає пропозиції, від якої він не зможе відмовитись. Проте поки нічого подібного не прозвучало.

Запорізька, Херсонська, Миколаївська області – про активні бойові дії не повідомлялось.

Командування «ДНР» сьогодні оприлюднило офіційні дані про свої втрати. Згідно них, з початку війни по 12 травня вони втратили 1713 вояків вбитими та 7070 пораненими. Даних про полонених/зниклих безвісти не повідомляли. Левова частка цих втрат прийшлася на Маріуполь.

__

80-й день війни, 14 травня. Запам’ятається кумедним фейковим роліком від МО РФ, де нібито росіяни знищують українську переправу через Сіверський Донець. Випустили його у відповідь на недавній розгром нашими російської переправи у Білогорівки, який викликав шалений резонанс у стані ворога. Все йшло за традиційною схемою – заперечення, гнів, торг, депресія, прийняття. Тепер МО РФ і вирішило додати до цього шостий пункт – «фейк». Вказаний ролік осміяли навіть деякі російські оглядачі, які в жодних симпатіях до нас не помічені. Але сутність їхніх претензій вірна – реальні розгроми російських військ маскуються повідомленнями про перемоги, які на повірку виявляються фейками.

На фронтах сьогодні знову без особливих змін.

Харківська область – бої на підступах до російського кордону, ворог намагається стримати просування ЗСУ. Поки достовірного підтвердження виходу наших військ на кордон нема. Але тенденція втішна.

Ізюм – голова Харківської ОВА Олег Синєгубов заявив про контрнаступ ЗСУ під Ізюмом: «Найгарячішою точкою залишається Ізюмський напрямок. Там наші Збройні сили перейшли у контрнаступ. Ворог по деяких напрямках відступає – і це результат характеру наших Збройних сил». На жаль, пан Синєгубов не повідомив, в якому саме секторі Ізюмського фронту розпочався цей контрнаступ.

На всіх інших ділянках фронту – бої на попередніх рубіжах, артилерійські обстріли, розвідка, авіаційні нальоти та перегрупування військ. Якоїсь додатковї інформації в мене немає.

Маріуполь – 75-й день у повному оточенні. Все так само – бомбардування надпотужними бомбами, артилерійські обстріли та штурми. Наші бійці героїчно тримаються в нелюдських умовах. Сьогодні в Києві оприлюднили ще один варіант порятунку гарнізону Маріуполя – за посередництва Китаю. Подивимось, до чого це призведе.

ГУР сьогодні повідомило, що Росія вичерпала резерви боєздатних батальйонно-тактичних груп, а їхня «прихована мобілізація» абсолютно неефективна. Попри це, РФ «має ще достатньо резервів для того, щоб вводити їх на територію України», але при цьому спостерігається «пригніченість та депресивний морально-психологічний клімат в підрозділах російських окупаційних військ».

Не дивлячись на цю оптимістичну заяву, я все ж утримаюсь від недооцінки ворога. Особливо коли вони вперто пруть на Луганщині, а ЗСУ не може навіть розпочати якісь дії з деблокади Маріуполя. Бо дивно виходить, що дійсно високомотивовані ЗСУ не можуть прогнати з нашої землі «небоєздатну, депресивну та пригнічену» ворожу армію. Боєздатних військ у росіян ще вистачає, та і моральних дух там впав далеко не у всіх. Тому воювати нам з ними ще довго і хлопотно.

#війна2022

Підписуйтесь на мій телеграм https://t.me/RomPonomarenko, там буде більше додаткової аналітики, цікавин, інсайдів та уточнень до інформації зі зведень.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma