Enigma Enigma

Роман Пономаренко

2022-05-22 09:11:53 eye-2 3736   — comment 0

85-й, 86-й та 87-й дні війни

85-й та 86-й дні війни, 19-20 травня. Запеклі бої на півночі Харківської області, на Луганщині та Донеччині.

Харківська область – російська війська контратакують ЗСУ, намагаючись відсунути їх від кордону. Запеклі бої навколо Тернової, Старіци та Рубіжного. Тернова нібито захоплена росіянами. Попри це, серйозних проривів ворога не зафіксовано. Бої тривають.

Барвінкове – Ізюм – Слов’янськ – тут без особливих змін, ворог атакує, місцями тисне, але проривів фронту нема. Росіяни ведуть психологічну війну – встановили аудіоапаратуру на БТР та транслюють над лініє фронту гімн РФ. Чого вони намагаються цим добитися – не зрозуміло. Також противник знищив ракетою Палац мистецтв у Лозовій.

Луганська область – противник продовжує нарощувати зусилля для оволодіння Сєверодонецьком та Лисичанськом. Тисне з півночі (бої в районі Щедрищево) і півдня (Вороново та Тошківка). Також ворог серйозно примножив зусилля в районі Попасної, прориваючись на захід (до Соледару та Бахмуту), на північ (в напрямку на Лисичанськ) та на Південь (на Світлодарськ). Становище залишається складним. Для ворога це зараз один із пріоритетних напрямків, куди він кинув велику кількість військ та ресурсів. Зокрема, 76-й дивізію ВДВ, БТГ 40-ї бригади морської піхоти.

Донецька область – бої на фронті від Горлівки до Великої Новосілки, без особливих результатів для ворога.

Запорізька, Миколаївська, Херсонська області – без особливих змін і подій. Сторони обмінюються артилерійськими ударами, ведуть повітряну розвідку.

З цікавого, повідомляють, що Путін нібито особисто зосередив в своїх руках керівництво військовими операціями, причому навіть на рівні БТГ. Якщо це дійсно правда, то він повторює шлях Гітлера, який в другій половині війни також займався подібним. Для російської армії це поганий знак, який показує, що Путін більше не довіряє своїм генералам і сам хоче отримати «лаври полководця». Можливо, озвучений мною випадок трансляції гімна РФ на Ізюмському фронті це саме його ідея.

__

87-й день війни, 21 травня. Запам’ятається заявою президента Зеленського, що Україну обороняє 700 000 бійців ЗСУ. Пряма цитата: «Тобто на сьогодні ми розуміємо, що сьогодні – це 700 тисяч. Ви бачите результат роботи 700 тисяч людей, які воюють, щоб захищати таку територію. Але, тим не менш, це в момент війни. Це те, що сталось». Варто розуміти, що це не чисельність наших військ на фронті. Найшвидше президент мав на увазі загальну кількість військовослужбовців ЗСУ та потенційних резервістів. Наприклад, за опублікованими сьогодні даними BBC «чисельність збройних сил України нині становить 261 тисячу осіб, проте, за словами міністра оборони країни, ще 100 тисяч входять до загонів територіальної оборони».

Росіяни обстрілюють прикордонні території на півночі. На Чернігівщині з мінометів обстріляли селище Грем'яч. На Сумщині для обстрілів української території застосували РСЗВ. Також на північному кордоні активно гримає зброєю лукашенківська армія, зосереджуючи війська та ракетні частини. І навіть проводить розвідку наших позицій з БПЛА. Все ж вважаю вірогідність вторгнення Лукашенка малоймовірним. Його завдання більше відволікаюче, відтягувати на себе наші резерви.

Найбільш гарячою точкою залишається Луганська область, куди росіяни перекинули чималі сили, щоб захопити останні 10% території області, що контролюються Україною. Як і вчора тривають запеклі бої навколо Сєверодонецька та Лисичанська та навколо Попасної, від якої ворог прагне наступати відразу в трьох напрямках – північ, захід та південь. На північному напрямку росіяни уникають боїв за укріплені села (Комишуваха, Катеринівка, Гірське) та рухаються повз них на Лисичанськ. Вчорашні російські заяви про перерізання дороги Соледар – Лисичанськ не підтвердились, хоча загроза залишається, а сама траса під обстрілами. Загалом ЗСУ на цій ділянці роблять дива в надважких умовах. В наступні дні ворог буде і далі нарощувати свої зусилля на Луганщині. Цьому буде сприяти розвинута залізнична мережа в цьому секторі, яку ворог використовує для доставки боєприпасів та постачання прямо на фронт. Глава ОВА Сергій заявив, що «Задача Луганщини: стримувати ворога максимально довго! Контрнаступ може початися в червні!». Тому жодної «зради» на Луганщині я наразі не бачу. Керівництво в курсі ситуації і впевнений, що належні заходи приймаються.

На інших ділянках фронту особливих змін не зафіксовано. На Харківщині лінія фронту стабілізувалась на підступах до російського кордону. Тернову, проти якої росіяни кинули цілу БТГ 200-ї мотострілецької бригади ми втратили, як і Рубіжне. Також продовжуються бої в районі Веселого. Ворог продовжує обстріли та бомбардування Харкова. Під Ізюмом росіяни звели ще один понтонний міст через Сіверський Донець, біля Яремівки, намагаючись розвивати наступ на Святогірськ. В Донецькій області становище також не змінилось – ворог атакує під Мар’їнкою, Авдіївкою та Новомихайлівкою, але марно.

В Запорізький, Херсонській та Миколаївській областях за даними Генштабу нічого суттєвого не відбулось.

В цілому, зараз війна на тому рівні, що не варто впадати в паніку стосовно повідомлення про втрату якогось населеного пункту чи міста. Навіть, якщо Сєверодонецький-Лисичанський укріпрайон потрапить в оточення, то це все одно не буде «другим Маріуполем». Різниця в тому, що у росіян не буде потужного прориву, на кшталт того, завдяки якому Маріуполь опинився в ворожому тилу. А тактичне оточення, на яке вони поки спроможні, критичним не є і може бути прорвано. Нагадаю, що купа аналітиків пророкує український контрнаступ на середину літа. Так що поборемося.

#війна2022

Підписуйтесь на мій телеграм https://t.me/RomPonomarenko, там буде більше додаткової аналітики, цікавин, інсайдів та уточнень до інформації зі зведень.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma