Enigma Enigma

Богдан

2019-10-02 17:04:20 eye-2 2969   — comment 0

«А еще и украинцы»

 

На цю досить таки дивну фразу, яка, на перший погляд, випадала із контексту переговорів, я наштовхнувся у статті-розслідуванні Ірини Гордієнко «Они подавали убивство» («Новая газета» https://www.novayagazeta.ru/articles/2019/07/30/81434-oni-podavali-ubiystvo ).

 

«TarasСейчас все журналисты страны (а еще и украинцы) смотрят на ЦАР. Кто высунется — будет у всех на виду.

 

 

Але потім повернувся до цієї фрази вже з іншим питанням: «Чому представники Росії в ЦАР заклопотані увагою українців?». Адже, судячи з форми подачі офіційних російських ЗМІ, наш північний сусід вважає нашу країну «недодержавою», а українців – невдячним «молодшим братом». І раптом – така обережність до уваги «невдячних»? Чим вона викликана?

 

Довелося пригадати зміну в риториці і декого із демократично налаштованих відомих російських журналістів, які до 2014 року допускали у своїх висловлюваннях зверхні нотки відносно українців-«шароварників», древньої культури та писемності яких ці росіяни-демократи не бачили впритул.

 

Але не тільки Майдан змінив риторику російських демократів, які нараз усвідомили, що подібне в їхній батьківщині практично неможливо організувати. І не стільки через жорсткість існуючого режиму в Росії, скільки через менталітет росіян, які не усвідомлюють себе без «жорсткої руки».

 

І тут мислячі росіяни згадали пропущені уроки історії. Полистали доступну літературу по темі, а там чорним по білому написано, що у слов’ян з найдавніших часів було надзвичайно популярним Віче (той же Майдан), на якому обирали князів і на якому з князів знімали корону. І що цей демократичний устрій зберігався в менталітеті, в генетиці українців впритул до часів Хмельниччини. І виявилось, що генетику українців не змогли зламати ні трьохсотлітня окупація, ні кривава жорстокість комуністів.

 

Гібридна війна, яку Росія розв’язала на сході України з надією, що всі російськомовні враз кинуться у «братні обійми», остаточно переконала російських демократів, що з генетикою в українців все в порядку. Більше того, вони наяву побачили надзвичайно високу самоорганізованість народу. Про цю само самоорганізованість багато писалося і говорилося ще в часи СССР, але коли доходило до справи, то без «самоорганізуючої нагайки» ніяк не обходилося. І ось…

 

Яку б оцінку ми не давали результатам наших виборів, але ззовні ці вибори бачаться як блискуче підтвердження високої самоорганізації українців, стремління до повної свободи і демократії. До тих древніх традицій, закладених в нашому менталітеті, які дозволяли народові вистояти в кривавій боротьбі впродовж тисячоліть.

 

Можливо саме тут і криється відповідь на питання «Чому представники Росії в ЦАР заклопотані увагою українців?»…

 

Можливо росіяни, попри шалену антиукраїнську пропагандистську кампанію, вже повністю усвідомили, що українці стали вже суб’єктом світової політики. Що внутрішній ресурс українців тільки зростає під тиском агресії. І саме це викликає обережність росіян у діях, які можуть викликати світовий резонанс…

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma