Enigma Enigma

Alex Noinets

2019-09-17 14:26:22 eye-2 2598   — comment 2

А в інтернеті будуть активно скуповувати тих, кого вийде, і мочити тих, кого не вийде.

Але, є й хороші новини. Оскільки ми нація стартапів, то індустрія фейків у нас набагато масштабніша. 4 мільйони проти півтора мільйони в Іраку.

А взагалі цікаво трохи інше.

Вперше в новій історії до влади в Україні прийшли популісти настільки відверті, що вони своїм популізмом не просто користуються, а прямо цим популізмом аргументують та виправдовують свої дії.

Всі заяви Богдана та Разумкова - це заяви формату "да, ми тут вирішили зробити пиздець, але це саме той пиздець, якого чекає народ". Всі аргументації ідіотських кадрових призначень - це заяви формату "так хоче президент, президента обрав народ, тому так хоче народ, ти шо, сука, проти народу?".

Це називається не консерватизм, не лібералізм, не коммунізм і не капіталізм. Це популізм і є. Робити не те, що потрібно народу, а те, що хоче народ (народ не хоче, щоб не було бідних, народ хоче, щоб не було багатих, нагадую).

Гончарук все свідоме життя прикидувався технократом, йому ще важко, але з часом і він навчиться казати "такова воля народу".

А коли для вас робочим імперативом є "воля народу", а не об'єктивні потреби економіки, то не дивуйтеся, що консультуватися ви станете не з економістами, а з Галиною Тимофіївною з Жашкова.

Але нагадую, що до влади прийшли талановиті медійники, які чудово розуміють, що "воля народу" є продуктом, який формується медіа.

Вони знають, що якщо при владі популісти, прем'єр-міністром, спікером, президентом і богом стає телевізор.

А тому не треба дивуватися тому, що люди, які формують ключові засади державної політики, виходять на системний конфлікт з представниками медіа. Це не просто конфлікт. Це війна за владу. Богдан чудово розуміє, що якщо його влада залежить від Галини Тимофіївни з Жашкова, а Галина Тимофіївна залежить від телевізору, то або Богдан буде контролювати весь телевізор, або йому смерть.

А ще ж радіо. А ще ж інтернет. І телевізор поступово втрачає, а радіо - ні. А інтернет набирає. Настільки набирає, що об'єм тільки реклами, заблокованої фейсбуком тільки через чотири канали фейкових новин - півтора мільйони доларів.

Тому давайте зрозуміємо, що конкурентами Зеленського є Пінчук, Коломойський, Ахмєтов, Мєдведчук та Порошенко. Але не з політичних причин, а з медійних. І Порошенко, хоча й найзручніша ціль, одночасно й найменша. Тому з нього вони почали. А Медведчук одночасно незручна та завелика. Тому я думаю, що до нього прийдуть останнього, а з іншими будуть намагатися якось домовитися.

А в інтернеті будуть активно скуповувати тих, кого вийде, і мочити тих, кого не вийде. Тому що не може бути влади популістів без контролю за випромінюючими вежами.

Власне, я хочу сказати, що те, що ви бачите під "перевзуванням експертів" - має не тільки суб'єктивні причини, викликані внутрішньою тягою людей до колаборантства.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma