Enigma Enigma

Лиза Фроликова

2019-12-10 13:27:37 eye-2 369   — comment 0

Абсолютно нахабний міф РФ про визнання анексії Криму

Росія привезла на сесію Форуму з питань меншин в ООН представника окупаційної влади Криму. Захід був відкритим для представників держав, міжнародних організацій та інших зацікавлених осіб. Прокремлівські сайти запустили фейк, логіка якого зводиться до такого: якщо депутат Держдуми від анексованого Криму зміг виступити в Женеві, значить, ООН визнала, що Крим – російський. Насправді ж це не так. В одній із останніх резолюцій Генеральна Асамблея ООН  продовжує заявляти про необхідність вивести війська РФ з Криму і припинити окупацію півострова.

Сайт News-Front так описує те, що Руслану Бальбеку з окупованого Криму таки дали слово: «Після переможного завершення його виступу зал ООН вибухнув оплесками», «Тепер виходить, що ООН визнала Крим російським. За їхню ж, українською логікою. Путін їх за язик не тягнув», – пишуть на сайті.

«На форумі ООН де-факто визнали Крим», пише RuBaltic.ru. Про це ж заявила Ольга Скабєєва в ефірі пропагандистcької програми «60 минут» на телеканалі «Россия 1».

Крім того, російські ЗМІ привернули увагу й до реакції української делегації на виступ представника з анексованого Криму. Тут в хід пішов весь арсенал мови ворожнечі та маніпуляцій: «варварська поведінка українців вивела з рівноваги головуючих», а  «до російської делегації в кулуарах підходили і висловлювали слова підтримки». 

«Хуліганські витівки українців під час публічних виступів представників Росії стали черговим проявом малоросійської карнавальної культури», – прокоментували подію в російській Думі.

Не забуваємо, що 27 березня 2014 року було прийнято Резолюцію Генеральної Асамблеї ООН про територіальну цілісність України № 68/262. В тексті документа міститься заклик визнавати територіальну цілісність України «в міжнародно визнаних кордонах», а також не визнавати так званий «референдум» у Криму.

У 2018 році Генасамблея ООН прийняла резолюцію «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим і міста Севастополя (Україна), а також частин Чорного та Азовського морів». Резолюція закликає Російську Федерацію вивести свої збройні сили з Криму і негайно припинити тимчасову окупацію території України.

Також українська делегація, що була присутньою на Форумі ООН, зазначила, що «Російська Федерація продовжує використовувати всі можливі процедурні щілини, щоб обійти ці резолюції, в яких прямо і недвозначно підтверджується незаконність окупації Росією українського Криму, і намагається хоча б на відкритому для будь-кого заході «засвітити» колабораціоністів з АРК як представників РФ і таким чином спробувати легітимізувати своє злочинну окупацію частини території України».

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma