Про це повідомляє сайт Третє Око з посиланням на The Washington Post.
Тюрінг прославився тим, що під час Другої світової війни зламав секретні коди нацистів, прискоривши її закінчення та рятуючи тисячі життів. Але в той час досягнення вченого були затьмарені його засудженням за гомосексуалізм, який тоді карався у Великобританії як кримінальний злочин.
Марк Карні, керуючий Банком Англії, сказав, що «як батька інформатики і штучного інтелекту, а також героя війни, внесок Алана Тюрінга був далекосяжних і новаторським». Він назвав Тюрінга «гігантом, на плечах якого зараз стоїть багато людей».
У понеділок Карні оголосив про це в Музеї науки і промисловості Манчестера, де також буде представлена виставка 12 фіналістів, в тому числі фізика-теоретика і космолога Стівена Гокінга.
Під час Другої світової війни Тюрінг працював в Блетчлі-Парку, де він допоміг розробити машину, яка зламала код Enigma, використовуваної нацистською Німеччиною.
Його робота також заклала основу для сучасного комп’ютера і штучного інтелекту. Його знаменитий «тест Тюрінга» досі використовується як еталон для перевірки того, чи можна вважати машину мислячою.
Після війни Тюрінг визнав себе винним за звинуваченням у «непристойності», пов’язаної з його гомосексуалізмом, і був засуджений до хімічної кастрації. У 1954 році – у віці 41 року – він помер, мабуть, отруївшись ціанідом. Біля його ліжка знайшли надкушене яблуко.
У понеділок прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей написала в Твіттері, що «новаторська робота» Тюрінга відіграла «вирішальну роль» у закінченні Другої світової війни. «Цілком доречно, що ми пам’ятаємо про його спадщину і блискучий внесок, який представники ЛГБТ зробили для нашої країни», – зазначила прем’єр-міністр Великобританії.
Додаймо, що про долю Тьюрінга ідеться в американському історичному трилері 2014 року «Гра в імітацію».
Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma