Enigma Enigma

Ігор Бондар-Терещенко

2021-10-28 07:55:12 eye-2 3991   — comment 0

Анатомія невизнаних республік

Сюжети цих книжок справді можуть вразити, адже мова у них про нестандартні, радикальні, провокаційні випадки в житті їхніх героїв. Наприклад, анатомія брехні від фахівців з ЦРУ і несподіваний погляд під іншим ракурсом на невизнані республіки – ось те, що може не лише зацікавити, але й шокувати непідготованого читача.

 

Філіп Г’юстон, Майкл Флойд, Дон Теннант, Сьюзен Карнісеро. Анатомія брехні. – Х.: Vivat

 

Автори цієї книжки - колишні офіцери ЦРУ, провідні фахівці з розпізнання брехні - розповідають про методи викриття брехні. Адже уявіть, наскільки змінилися б ваші стосунки з людьми, якби ви могли вчасно виявляти, бреше вам хтось чи каже правду: співбесіда з кандидатом на робоче місце, інвестиції, розмова з дитиною про наркотики, перше побачення - здатність вчасно розпізнавати брехню може допомогти вам запобігти несподіваних негативних наслідків.

У книжці «Анатомія брехні…» експерти розповідають, як вони користалися з методології, розробленої Г’юстоном, для викриття обману в боротьбі з тероризмом та злочинністю, і як ці методи можна використовувати у звичайному житті. Змініть правила гри, і ви зможете докорінно змінити власне життя.

 

Томаш Ґживачевський. Кордони мрій. Про невизнані республіки. – Чернівці: Видавництво 21

 

Тринадцять захопливих художніх репортажів із псевдореспублік затягують читача в чорні діри альтернативних, але водночас таких справжніх реальностей. Абхазія, Південна Осетія, Нагірний Карабах, Придністров’я, «ЛНР», «ДНР» – де-юре вони не існують, де-факто там триває життя за своїми специфічними законами, надиктованими парадоксальною реальністю та невтіленими мріями про незалежність.

«І от я питаю: і як ти думаєш, тут Росія, Україна чи «ДНР»? – точиться розмова у збірці. - А він каже: ні, тут просто моє подвір’я. Моє подвір’я – це моя батьківщина. І все. Така ідентифікація себе як місцевого. Моя батьківщина закінчується там, де й мій паркан, весь продірявлений кулями, і я звідси не виїду, бо нічого більше не маю».

 

Ілюстрація: Юрій Соломко

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma