Enigma Enigma

Alex Noyt (Oleksandr Maliuchenko)

2021-11-17 15:37:48 eye-2 3675   — comment 0

Bellingcat оприлюднили текст розслідування про "ванергейт"

Bellingcat за участю видання The Insider рік досліджували обставини унікальної операції спецслужб України, під час якої розвідникам, які працювали під виглядом охоронної компанії при "Роснефть", вдалося вивезти з Росії десятки найбільш значущих бойовиків ПВК "Вагнер", причетних до військових злочинів на окупованій території України. 

Сьогодні розслідування було опубліковано на сайті Bellingcat. В отриманому розслідувачами архіві було 236 аудіофайлів, що належать до 72 різних найманців. До цієї вибірки увійшли приблизно 40 відсотків усіх, хто надіслав свої дані фіктивному військовому підряднику, у тому числі всі затримані у Мінську білоруськими спецслужбами.

 Bellingcat пише, що Офіс президента та пов'язані з ним депутати заперечують українське походження операції та стверджують, що це був захід під хибним прапором Росії. У своєму розслідуванні Bellingcat підтверджує справжність матеріалів, що вказують на брехню Офісу президента та особисто Зеленського щодо їх тверджень та заперечень ініціювання цієї спецоперації саме Україною. Bellingcat: "Президента України вперше було проінформовано про запропоновану спецоперацію 15 червня 2020 року"

"За день до відправки найманців двоє старших співробітників спецслужб, відповідальних за проект «Авеню» (Бурба з ГУР МОУ та Баранецький із СБУ) прибули до Офісу президента. Про це розповів як сам Бурба, так і колишні співробітники розвідки, які говорили, що він зателефонував їм одразу після зустрічі. Бурба і Баранецький мали намір зробити останню доповідь про майбутню спецоперацію. Однак, як Бурба розповів Bellingcat, Зеленський на той момент був зайнятий, і вони не змогли зустрітися з ним особисто. За словами Бурби, голова офісу президента Андрій Єрмак запропонував відкласти операцію на тиждень. "

Нагадаю, що нам брехав Офіс Єрмака в особі голови депутатської ТСК Безуглої :

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma