Enigma Enigma

Роман РЕВЕДЖУК

2019-11-05 17:00:22 eye-2 3218   — comment 0

#БЕЗКАРНІСТЬ

Роман Реведжук з Roman Revedzhuk.

2 листопада о 10:59 · 
18 грудня 2013 року на 68-й сесії ГА ООН прийняла Резолюцію 68/163, в якій проголосила 2 листопада Міжнародним днем припинення безкарності за злочини проти журналістів. Дату було обрано у пам’ять про двох французьких журналістів, убитих у Малі 2 листопада 2013 року.

Резолюція закликає держави-члени ООН зробити все можливе для попередження насилля й притягнення до відповідальності винних у вчиненні злочинів проти журналістів і працівників ЗМІ, а також забезпечити надання належного правового захисту жертвам.

Під час висвітлення подій і донесення інформації до суспільства, журналісти щодня наражають своє життя та здоров’я на небезпеку. Лише за останні 25 років у світі було вбито понад 2500 журналістів. Зазвичай у дев’яти з десяти випадків убивці залишаються безкарними.

Вбивство Георгія Гонгадзе стало переломним моментом у свідомості українського суспільства, громадськості та органів влади, що змінив ставлення до безкарності за злочини проти журналістів. Останніми роками в Україні сформувалося покоління незалежних професійних журналістів, для яких поняття честі, гідності та професіоналізму є основою їх професійної діяльності.

Проте, за даними ЗМІ, випадки «фізичної агресії проти журналістів» постійно фіксуються на всій території держави. Здебільшого суспільство так і не знає прізвищ убивць, нападників і замовників, як це сталося, зокрема, з вбивством Павла Шеремета в липні 2016 року.

Безкарність призводить до зростання числа вбивств і нападів, демонструє рівень корупції в державі, яка покриває такі неприпустимі порушення прав людини. Але українська правоохоронна система є бездіяльною, бо їм потрібно більше жертв. Вони моральні вампіри.

Лише нагадаю, що кримінальне провадження де мені погрожували у прямому ефірі, ведеться від 26. 03. 2019 року. Справу за санкцією заступника генпрокурора Сторожука(читай людина Авакова) передали до Нацполіції. Там справа й зависла.

У Нацполіції ігнорують запити мого адвоката, ігнорують особисті звернення. Ждуть поки закінчаться всі терміни. А тим часом, я та моя сім'я живемо у стані постійного стресу через бездіяльність тих, хто має мене захищати на законних підставах.

Поділіться цим дописом.
І підпишіться на: t.me/revedzhukПідписуйтесь на наш Telegram канал Enigma