Enigma Enigma

Станислав Михайловский

2022-04-28 06:35:33 eye-2 3230   — comment 0

БІЛЬ У М’ЯЗАХ. КОРИСНА І ШКІДЛИВА

Якщо м'яз не встиг залікувати мікротравми, чергове тренування буде відверто шкідливим. А якщо таких "шкідливих" тренувань накопичиться більше десятка, настане хронічна перетренованість - стан фізичного і що ще страшніше – психологічного виснаження. Цей стан супроводжується зниженням імунітету, тому у натруджених суглобах виникають осередки запалень, а вірогідність підчепити нежить від протягу зростає в рази. Одночасно падає рівень тестостерону, а разом із нею знижується міцність сухожиль і суглобових тканин. До травми рукою подати. При цьому шанси на збільшення м’язових обсягів знижуються до суцільного нуля.

Важливою ознакою перетренованості є блукаючі фантомні болі в суглобах та м'язах. Неприємний біль, що діє на нерви, з'являється через годину-дві після тренування, причому він приходить і йде, як їй заманеться, без зовнішніх причин. Тут треба відразу вживати заходів: різко скинути інтенсивність тренувань незважаючи на руйнування циклу для набору маси. А, якщо біль не минає, залиште тренування на 2-3 тижні. Це було про поганий біль.

Хороший біль (я маю на увазі біль у м’язах після важкого тренування, особливо грудних) треба полюбити - іншого виходу немає. Що ж до поганого болю, то його простіше попередити, ніж вилікувати. На жаль, лікування травм кістково-зв'язувального апарату носить складний та затяжний характер. Хвору кінцівку не можна навантажувати, тому тренування, на жаль, доведеться закинути. До того ж, травми майже ніколи не виліковуються до кінця. Потім трапляються рецидиви і курс лікування починається знову.

ЩО РОБИТИ?

Насамперед скажіть рішуче "ні!" своєму нетерпінню. Кожному з нас хочеться здійснити мрію якнайшвидше, проте наш організм здатний "переварити" далеко не всяке фізичне навантаження. Тренуйтеся в міру, підвищуючи інтенсивність тренувань відповідно до зростання витривалості та сили. Ігнорування розминки, зайві повторення, сети та вправи - все це, швидше, призведе до травми, ніж до рекордів.

Особливу обережність треба виявити тим, хто приходить до фітнес-центру після багатьох років фізичної бездіяльності. Без жодного сором'язливості покличте до себе інструктора, і нехай він перевірить правильність виконання вами вправи, яке вам самої здається незручним. Якщо з технікою все в повному порядку, але вправа однаково викликає дискомфорт у хребті або суглобах, викресліть його з тренування. Можливо, вам заважає накопичена сутулість чи індивідуальні особливості скелета. Знайте, незамінних вправ у фітнесі немає!

У профілактиці травм велике значення має розтяжка. Огрубілі, малорухливі суглоби схильні до травм. Особливо це важливо для людей, що прийшли до зали після 40. Я раджу своїм одноліткам кожне тренування завершувати невеличким комплексом вправ на розтягування. Так і тіло скоріше відновлюється і м’язи краще зростають і, здоров’я поліпшується.  

Станіслав Михайловський, персональний тренер bestbodyblog.com/ua/

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma