Enigma Enigma

Alex Noyt (Oleksandr Maliuchenko)

2021-09-29 13:46:37 eye-2 3544   — comment 0

Блогери на навчаннях з НАТО та зустріч з командувачами ЗСУ (Відео, фото)

Їхати 10 годин у бусі повному блогерами це цікавий досвід. Це вибухова суміш гумору, експертних та не дуже суджень, анекдоти, спогади, пісні, та багато, багато цікавого спілкування. За понад шість сотень кілометрів дороги були вивчені особливості десятка заправок, відмінності приготування хот-догів та асортименту маркетів. Не обійшли увагою придорожні зони відпочинку - «Біля ведмедів» окремо запам'ятаються Штефану та Кочевенко. :)

Проїжджали старовинні замки та зустрічали захід у дорозі. 

Заселились на полігоні у знайомі кімнати тим, хто спостерігав за змінами в армії до 2019 року - проект #184общаги.

Блок з двох кімнат, по п'ять чоловік у кімнаті, з сучасним ремонтом та ліжками з ортопедичними матрацами.

На кожен блок своя душова та туалет, плюс холодильник.

На жаль, після 2019 року будівництво таких казарм для солдатів, а також сучасного житла для сержантів та офіцерів було зупинено.

Також мали змогу оцінити якість харчування у звичайній їдальні для солдатів.

До речі, Яворівський полігон найбільший полігон у Західній Європі, з площею понад 300 квадратних кілометрів, при навчаннях підрозділи однієї частини в межах полігону можуть розташовуватись на такій відстані, що добратись туди можна тільки  за годину на автомобілі.

Ранком ми вирушили на відкриту частину навчань, у спеціально обладнане містечко для відпрацювання елементів бою  у місті. За ходом цієї частини навчань спостерігали Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв, міністр оборони Таран, чисельні військові аташе країн-союзників, журналісти та військові країн учасниць НАТО.

Штурм відбувався силами багатонаціонального військового підрозділу під керуванням українського офіцера.  Він проходив при підтримці різної бронетехніки від БМП-1 до танків, за участю гелікоптерів.

До речі у цих навчаннях беруть участь 15 країн партнерів, з них 11 – держави-члени НАТО.  Причому, ці навчання мають багато відмінностей від того, що були раніше, а також у багатьох моментах стали повною несподіванкою для російських окупантів. Вперше навчання відбувались не тільки на тактичному рівні, а стали повноцінною спільною роботою  штабних офіцерів України та країн НАТО. По-друге, завдання навчань були змінені буквально за годину, в умовах повної секретності, що стало повною несподіванкою для москви. «Об’єднанні зусилля 2021»  стали миттєвою і дуже неприємною відповіддю на три стратегічних завдання окупантів, що відпрацьовувались ними на навчаннях «Запад 2021». Це викликало неабияку істерику у Кремлі.

Потім відбулася зустріч блогерів з командувачем Об’єднаних сил ЗСУ Сергієм Наєвим. Прямо біля штабного намету, де працювало командування навчань, Сергій Наєв чітко та прямо відповідав на питання. Контрснайперські групи, спільні штаби з офіцерами НАТО, майбутні зміни повноважень Командувача Об’єднаних сил та багато іншого. Цікава та корисна розмова. Головний висновок один - людина на своєму місці, під керуванням якого йдуть правильні та дуже потрібні для підвищення ефективності нашої армії зміни. Але багато у чому потребує підтримки громадськості, бо необхідні зміни на законодавчому рівні без цього не прийняти.

Після повернення у розташування, відбулася зустріч з новим Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним. Особисто мене вразило не тільки те, що Головнокомандувач серед свого надщільному графіку виділив майже 40 хвилин часу на спілкування з блогерами, а те, наскільки відкрито та детально відповідав на питання. Без пафосу та офіціозу, не приховуючи проблем та складностей. Були дані відповіді на дуже широке коло питань. Відкриття вогню на лінію фронті - як було до його призначення та як сьогодні, що заважає деякім нашим стріляти у відповідь, не чекаючи підсрачника зверху. Перевіряючі-бійці «паперової армії» на фронті,  та як з цим боротися. Як ЗСУ дізнаються про надсекретні папери москалів на прикладі їх навчань «Запад 2021». Застосування «Байрактарів» та проблеми з модифікованими БПЛА москалів. Новітня українська зброя та дебілізм на законодавчому рівні для формування та виконання оборонного держзамовлення. Фінансування ЗСУ на наступний рік, проблеми з та прогнози, та багато іншого. 

Після цього спілкування я для себе зробив декілька висновків.

Перший – нарешті через два роки Зеленський реально усвідомив, що таке військова агресія та для чого треба сильна армія. І призначення та підтримка ініціатив Залужного та бойових генералів ЗСУ – єдиний шлях гарантування збереження існування України, як окремої держави.

По друге – наскільки ж треба бути по хорошому божевільним та любити свою країну, щоб взяти на себе відповідальність за ЗСУ та їх дії, після двох років царювання таких ділків, як Хомчак та його посіпаки. Та ще в умовах чинного дебільного законодавства.

Загальний висновок з поїздки – ЗСУ знає що робити і як. ЗСУ вже робить все, що можливо і неможливо для захисту країни.  Але без підтримки звичайних громадян теж не обійтись. Тому що тільки виборці, можуть тиснути на нашу законодавчу та виконавчу владу, щоб процес ефективної модернізації армії не зупинявся, а зміг відбутися у найкоротший термін. Бо це просто необхідно для виживання не просто держави, а кожного з нас.

====================

Віддячити мені за пост дуже просто - криптовалютою SSLX від Sl8.

Що таке Sl8 і чому треба реєструватись зараз:

Стаття на АIN 

пост українською https://bit.ly/3Ao2m1K

пост російською https://bit.ly/3i4u6l1

Як активувати криптогаманець Sl8 https://bit.ly/39oQikJ

Мій нік у слейт  skyokey

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma