Enigma Enigma

Катерина Яресько

2019-11-06 18:30:06 eye-2 3662   — comment 0

Міжнародні гідрографічні організації вилучили російські навігаційні карти на води України зі своїх каталогів

Російська Федерація незаконно реалізовувала морські електронні навігаційні карти (ЕНК) на територію України, чим створювала загрозу мореплавству в Чорному та Азовському морях. Російські карти на територію України розпочали виробляти та реалізовувати на міжнародному ринку ще в 2008 – 2012 рр. Ситуація загострилась після анексії Криму. Росія незаконно реалізовувала морські електронні навігаційні карти вод України, тим самим створюючи загрозу мореплавству в Чорному та Азовському морях.

Спільними діями українських дипломатів та працівників Держгідрографії досягнуто принциповий результат: регіональні центри електронних карт Міжнародної гідрографічної організації PRIMAR (Норвегія) та IC-ENC (Велика Британія) вилучають російські карти зі своїх каталогів задля забезпечення безпеки судноплавства в Азовському і Чорному морях та дотримання і виконання резолюції Генасамблеї ООН А/Res/68/262, - повідомляє Міністерство інфраструктури.

Як додали у відомстві, Керівник Гідрографічної служби Сполученого Королівства Великобританії Тім Лоув у своєму листі зазначив, що Сполучене Королівство і наші партнери з Європейського Союзу не визнають незаконної анексії Криму Росією: «Гідрографічна служба Сполученого Королівства (UKHO) є агенцією, що підпорядковується урядові Сполученого Королівства та дотримується політичного курсу, який ґрунтується на курсі ЄС щодо невизнання контролю Росії над Кримом. Курс ЄС передбачає, що держави-члени, міжнародні організації та спеціалізовані агенції не визнають жодної зміни статусу Криму або чорноморського портового міста Севастополь та утримуються від дій або відносин, які можуть тлумачитись як визнання (відповідно до Резолюції Генеральної Асамблеї ООН «Територіальна цілісність України» (А/Res/68/262)). Політика уряду Сполученого Королівства залишиться незмінною після виходу Сполученого Королівства з Європейського Союзу»."Регіональні центри електронних карт Міжнародної гідрографічної організації PRIMAR (Норвегія) та IC-ENC (Велика Британія) вилучають російські карти зі своїх каталогів задля гарантування безпеки судноплавства в Азовському та Чорному морях і дотримання та виконання резолюції Генасамблеї ООН А/Res/68/262".

Мова йде про карти RU5MLFG0, RU4MKLL0, RU4MJLJ0 та RU3MBLB0 (див. рис.).

Без цих навігаційних карт судноплавство в морських районах Криму стає ще більш ризикованим, на судновому навігаторі просто висвічується "сіра зона", чим і став Крим після міжнародної агресії, окупації та анексії з боку РФ.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma