Enigma Enigma

Ігор Бондар-Терещенко

2021-10-02 10:22:32 eye-2 3957   — comment 0

Будні райцентру чи голлівудський фільм жахів?

У цьому романі, здається, є все, що треба для сучасного бестселера. По-перше, дія відбувається у легендарній «українській Рив’єрі», курортних Заліщиках, що в Тернопільській області, які на початку ХХ століття мали европейську славу.

 

Фото: Пляж «Сонячний» у Заліщиках. 1930-ті роки.

Саме сюди, у тернопільську провінцію вже у нашому сьогоденні приїздить столична зірка балету, тридцятирічний артист, який вирішив написати тут книгу. На початку пригоди він одразу зустрічається із загадковими місцевими диваками, божевільним панотцем, дивакуватим оператором, а далі – цілим гроном колоритних персонажів з таємничої Гільдії м’ясників, що має багатовікову історію.

 

Фото: Пляж «Сонячний» у Заліщиках. 1930-ті роки.

Тож, з одного боку, багато що змінилося за останні часи, і «галас туристів був не для Заліщиків — тут діяли свої енергетичні канали, які безсоромно випльовували чужинців», а з іншого, прибулий герой виявився саме тим, хто робив містечку всесвітню славу. Адже Заліщики у романі – це місце сили, оскільки довколишні поклади урану утворюють портал у безсмертя, а всі його мешканці – учасники карнавальної історії, в якій і показ мод на мосту над Дністром, і місцевий некрополь з порожніми могилами, і кохання з відьмою, і магічні обряди з пошуком Артефакту Священного Єдинорога стають складовими одного чудового міфу про безсмертя.

Що ж до жанру, визначеного авторкою, як «іронічний саспенс», то насправді «Гільдія м’ясників» - це сучасна «тернопільсько-чернівецька» екзотика, обрамлена у стилістичні шати справжнього «европейського» читва – майстерного, вишуканого, з детективною інтригою і «масонською» містикою. Словом, як кажуть у самому романі, «історія тягнула на голлівудський фільм жахів і аж ніяк не на будні райцентру».

 

Юлія Чернінька. Гільдія м’ясників. Червоногород. – Одеса: Картуш

 

Ілюстрація: Валерій Барикін

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma