Enigma Enigma

Володимир Манько

2019-11-05 19:01:48 eye-2 2447   — comment 0

Бюджет Гончарука-Зеленського - це бюджет затягування поясів.

Зелена команда отримала зростаючу економіку і замість того, щоб вміло розпорядитись цим надбанням попередників і розвинути його вони демонструють непрофесіоналізм.

1. Темпи зростання доходів бюджету різко впали. Якщо податки вони не чіпали, то це означає, що економіка більше заходить у тінь і доходи, з яких би сплатили податки десь є, але вони в тіні.

Якщо у період між 2014 - 2019 рр. доходи бюджету зростали в середньому на 20% (коли 12%, а коли й 37%), то на наступний рік зростання всього на скромні 6,3%.

2. Боротьбу з контрабасом на кордоні вони вже програли. Просто оголосили війну і ... здались. Бо у наступному році доходи від митниці фактично не збільшаться.

А якщо врахувати зміцнення курсу гривні, що вигідно імпортерам і очікується збільшення імпорту, то контрабас тільки збільшиться.

3. Те, що на "т" починається і на "повний капєц" закінчується тобто тарифи зростуть. НКРЄКП прогнозує збільшення тарифів на електроенергію, а провал у газових переговорах з Газпромом змусить уряд підняти ціну на газ, щоб компенсувати втрати.

На цьому тлі бачимо, що бюджет передбачає зменшення асигнувань на субсидії і оптимізацію кількості їх реципієнтів. До 800 тисяч реципієнтів позбудуться підтримки держави.

Бідних стане ще більше і їм нікуди буде йти за допомогою, бо, зі слів прем'єра собеси, як рудимент будуть теж оптимізовані, вважайте - закриті.

4. Згортаються соціальні програми, такі як по сільській медицині (будівництво ФАПів), скасовується тринадцята пенсія, вчителям зарплату піднімуть усього на 9%. Пенсіонерам піднімуть пенсію, але не набагато – це за словами Остапа Бендера, який обіцяв 40% економічного зростання, тобто Валерія Гончарука.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma