Enigma Enigma

Мирослав Гай

2019-09-20 08:13:19 eye-2 1477   — comment 2

Чергова акція "Ні Капітуляції" пройшла успішно.

Зібралося ще більше людей ніж минулого разу.

Звернення до Зеленського підписало багато видатних та поважних, знакових людей: від Володимира Василенка до Дмитра Яроша, від колишніх міністрів закордонних справ до волонтерів, від політиків до ветеранів, від фізичних осіб до цілих громадських об'єднань.

Мені декілька разів дорікнули, що писати будь-які звернення без сенсу і втрата часу, бо Зеленський не прочитає... Це наївні коментарі людей, які не розуміють механізм протесту.

Розтлумачу.

Ну, по-перше, так чи інакше, але така форма протесту діє. Були спроби зірвати акцію, розголос про яку вже йшов тиждень. В результаті президент все ж таки не підписав жодних документів, які б гарантували росіянам виконання їх умов, а також виступив із контр-заявами, які спростовують заяви МЗС. Все це є прямим наслідком тиску громадянського суспільства.

По-друге, такі звернення мають ще декілька функцій.

Вони, поширюються у ЗМІ та розтлумачують населенню ситуацію, яка відбувається, та демонструють загрози, що насуваються.

Ну і нарешті, для легітимності, протест має пройти певні стадії. Заяви, звернення, колективні листи - це свого роду бюрократична процедура, після якої можна переходити до наступних кроків.

Вже сам факт того, що на акцію прийшло в рази більше людей та доєдналися відомі особистості та інтелектуальні еліти говорить про те, що далеко не всі ходять у рожевих окулярах щодо дій нової влади. Є українці, які готові об'єднавшись, не озираючись на політичні, естетичні чи ідеологічні уподобання, встати на захист державних інтересів у скрутний для України час.

Слава Україні. Разом переможемо.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma