Enigma Enigma

Володимир Левицький

2019-10-21 11:41:57 eye-2 3106   — comment 0

Чи бути Великій Україні

Багато російських політологів та так званих ЗМІ пророчать Україні розпад, сепарацію та розруху. Але як стверджує новітня історія України, українці напрочуд хочуть не зменшення держави та її території, а навпаки повернення етнічних територій. Звичайно Україна не може як варвар (Росія) вдертись до чужої країни та відтяпати її кусочок. Бо як не дивно у нас правова держава. І на підтвердження цього у Верховній Раді України створено міжфракційне депутатське об’єднання “Кубань”, яке ставить за мету повернення до складу України її етнічних земель.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив народний депутат від “Європейської солідарності” Олексій Гончаренко, який став керівником групи з 13 політиків.

“Наше завдання – розробка політики щодо повернення в культурне і соціальне поле українських етнічних територій та етнічних українців. У першу чергу займемося Кубанню. Але й інші регіони, в яких проживають компактно українці, теж будуть знаходиться під нашою пильною увагою”, – пояснив він.

Російський політолог, “експертка з України” Олена Набокова назвала об’єднання тролінгом, пишуть російські сайти.

“Звичайно, це тролінг. Із погляду далекої перспективи – щоб когось повернути в своє культурне поле, потрібно мати підставу. Ну а поки що зараз від цих депутатів розбігаються навіть “рідні” регіони. І тут вони намагаються затягнути Кубань у центр впливу. Це ні про що. Київ не може стати метрополією, він може тільки грати в метрополію”, – додала росіянка.

Та все ж ідея повернення Україні Кубані як її етнічної території не може не турбувати Москву. На фоні відцентрових рухів у регіонах РФ вона може впасти на дуже сприятливий грунт.

До того ж, така ідея популярна в Україні, де чимало політиків зрозуміли, що погоджуватися на вічну роль “миролюбної держави” не лише збитково, але й смертельно небезпечно.

Московія анексувала наші території. І тому їх треба повернути.

Звичайно. Ці ідеї не передбачають жодного військового вторгнення, чи інших агресивних заходів. Але їх метою є підняття теми Великої України, аж ніяк розколу.

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma