Enigma Enigma

Сергей

2019-10-11 07:12:09 eye-2 2566   — comment 0

Чи дійсно «Google» не взмозі заблокувати російську дезінформацію?

Спецслужбами Російської Федерації активно використовуються розроблені компаніє «Google» сервіси для ведення інформаційно-пропагандиської війни проти України, розміщуючи на них матеріали, які спрямовані на дестабілізацію соціально-політичної ситуації в країні, просуванню проросійських ідей та формування вигідної для Кремля суспільної думки.

Розроблені компанією інформаційні сервіси займають провідне місце в електронному інформаційному просторі. Корпорація «Google» створила та впровадила відомі у всьому світі глобальні сервіси YouTube, Gmail, Google Play та інші, якими, на сьогоднішній  день, користуються сотні мільйонів людей на планеті. Адже недаремно, Єврокомісія штрафує «Google» на рекордні суми (самі високі штрафи в історії ЄС за порушення антимонопольного законодавства) за зловживання домінуючим положенням на ринку ЄС.

Протягом 2017-2019 роках указами Президента України вводилися в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України про блокування соціальних мереж «Вконтакті», «Однокласники» та інших російських ресурсів на території України.

Проте, компанія «Google» ігнорує виконання положень українського законодавства і на її сервісах без особливих зусиль можливо знайти як матеріали, що виправдовують анексію Росією Автономної республіки Крим та військову агресію Росії проти України в цілому,  так і програмні продукти, які забезпечують доступ до заборонених на території України російських інтернет ресурсів, чим суттєво допомагає російським спецслужбам вести розвідувально-підривну діяльність на території Україні.

При цьому, російська влада активно вживає заходів щодо блокування українських телеканалів та видалення інформації, яка висвітлює реальну ситуацію в анексованому Криму та окупованих територіях Донецької і Луганської областях. Добре освітлені в ЗМІ події пов’язані з надсиланням Роскомнаглядом до дочірньої компанії «Google» «Youtube» скарг щодо блокування трансляції телеканалів «ATR T» і «Крым Реалии».

Досвід припинення використання інтернет-сервісів компанії для втручання у внутрішню політику незалежних країн є. Так, «Google» неодноразово звітував, що співробітниками компанії викрито та заблоковано роботу десятків спеціально створених YouTube-каналів, через які розповсюджувалась інформація в інтересах Росії.

За даними ж «Google» російські спецслужби витрачають сотні тисяч доларів на «політичну рекламу» на їхніх ресурсах. «Політичну рекламу» чітко розроблену і направлену на визначну аудиторію.

Невже гроші настільки важливі, що демократичні цінності й європейська, без перебільшення буде сказано, світова безпека, відходять на другий план.

Існують великі сумніви в тому, що «Google» не може організувати чітку і дієву процедуру доступу до своїх інформаційних ресурсів та сервісів відповідно до норм та вимог національного законодавства, зокрема, вжиті Україною заходи спрямовані на збереження державного суверенітету, цілісності та незалежності з боку посягань Росії. Україна об’єднала навколо себе демократичні держави у протистоянні з Росією. Проблема набула світового масштабу згуртувала європейські держави. І на цьому фоні «Google» настільки мляво підтримує ініціативи України у протистоянні  російській пропгандиській машині, що задається, що «Google» свідомо проваджує політику, яка сприяє ведення Росії інформаційної війни проти України.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma