Це питання випинається гострим кутом, коли спостерігаєш за панчами в коментарях до якогось мутного допису та на власні очі бачиш, як культура спілкування застряє у когось в горлі, а багатьом виходить боком. І все це відбувається із мальовничим бризканням слиною на опонента.
Вільний простір не має етичних стандартів, тобто кожний самостійно вирішує, де знаходиться його межа. І саме на цьому вологому ґрунті fb перетворюється на справжній парник для вирощування провокацій, фейків чи будь-якої пропаганди. Така собі інформаційна чашка Петрі.
Інформаційні викиди в соціальних мережах ледве обмежуються законодавчими органами, себто під цензуру потрапляють питання, які стосуються першочергових речей. Шльондри, віскі, рок-н-рол. Гарна пропаганда побудована таким чином, що ви помітите її вплив тіки тоді, коли вже будете стояти ̶о̶б̶і̶с̶р̶а̶н̶і̶ зі зброєю в руках та очікувати нападу невідомого ворога. Та чи помітите?
В Німеччині, наприклад, є суттєві штрафи за створення фейків. Навряд чи хтось хоче платити тисячі євро за інформаційні викиди. А в Україні людей масово лякають раптовою мобілізацією через фейсбук і ніхто не несе за це відповідальність.
Тепер питання до усіх. Чи потрібно законодавчо врегулювати питання інформаційної безпеки в соцмережах чи це справа індивідуальна?
Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma