Enigma Enigma

Roman

2019-12-13 09:35:48 eye-2 15   — comment 1

Чи є межа лицемірству РФ?

Президент РФ Володимир Путін заявив, що за відсутності закону про амністію стосовно жителів Донбасу (а точніше бойовиків Л/ДНР), встановлення Києвом контролю на кордоні з РФ може спричинити масове знищення громадян невизнаних республік (а точніше бойовиків Л/ДНР).

Про це російський лідер заявив 10 грудня на засіданні Ради з прав людини: "Українська сторона весь час ставить запитання:"Дайте нам можливість закрити кордон військами". Але я уявляю, що далі почнеться. Сребрениця буде". Російський президент аргументує свою позицію тим, що в Україні панують «націоналісти», які будуть вбивати жителів Донбасу

Тобто, сталося те, чого всі очікували - РФ в черговий раз не виконує власних обіцянок, перекручує факти та намагається торгуватися. Найближчим часом можна очікувати сюжетів російських новин про «звірства» українських військових на звільнених територіях і як доблесні бійці ДНР/ЛНР захищають «русскоязичних малишей». Але сама заява Путіна є досить цинічна. Йдеться про масове вбивство мусульман сербами у липні 1995 року під час боснійської війни. Його вважають одним із найкривавіших епізодів війни 1992 – 1995 років. Серби, за активної підтримки Москви, воювали з боснійцями, атакували Сребреницю, яка була під охороною миротворців ООН. Миротворців роззброїли та вивели із міста після чого почалися масові вбивства місцевого населення. Загинуло близько 8000 тисяч людей (чоловіки і хлопчики). Це наймасовіше вбивство в Європі після закінчення Другої світової війни. Тобто, Путін дозволяє собі спекулювати на темах, які не варто зачіпати, показує, що для росіян взагалі немає ніяких моральних рамок. Водночас, це нагадування Європі, що росіяни будуть робити те, що їм заманеться, і вони (європейці) нічого з цим не зможуть зробити.

Такі дії Москви наштовхують лише на одну адекватну відповідь – новий пакет санкцій. Так, ЄС втомився від війни на Донбасі і хоче швидше її закінчити, щоб мати можливість спокійно торгувати з РФ та вирішувати власні проблеми. Однак, відвертого лицемірства та, якщо РФ і Україна не домовляться за транзит газу, а при таких діях росіян це можливо, європейців менше всього будуть цікавити якісь чергові російські видумки . Крім цього, не варто забувати і про США, яке незважаючи на внутрішні проблеми, продовжує спостерігати за ситуацією в Україні і зможе втрутитись у ситуацію. 

         Можна сказати, що такі слова Путіна більше виглядають, як спроба відмовитися від виконання будь-яких угод, оскільки санкції все ще сильно шкодять економіці РФ, та й питання транзиту газу все ще актуальне і Росії його потрібно чим скоріше вирішити.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma