Enigma Enigma

Влад Волошин

2020-01-04 10:25:34 eye-2 2756   — comment 0

Чи є в Лівії українські найманці.

Росія вчергове намагається "пришити білими нитками" участь України в лівійському конфлікті. Цього разу за докази використала навіть два псевдофакти. Перший з них це те, що кілька днів тому з українського порту Ольвія в лівійську Місурату прибуло судно під назвою "Maraki K" під прапором Молдови. На борту цього судна великий вантаж військової техніки і боєприпасів. Про це повідомляє російське інформагентство РІА "Федеральное агентство новостей". https://riafan.ru/1238568-poyavilis-dokazatelstva-nakhozhde…
Першоджерелом для подібного повідомлення стала власна інформація, опублікована на кілька днів раніше. У ній йдеться, що Туреччина перекидає в Україну техніку і боєприпаси, а звідти вже ці вантажі йдуть морем в Лівію (!). Це повна маячня, яку написала людина, яка жодного разу не стикалась з питаннями переміщення техніки, озброєння і товарів подвійного призначення. Російські "писаки" вчиняють простіше, придумують інформаційний фейк, а потім на нього посилаються.
https://riafan.ru/1236605-tureckaya-voennaya-podderzhka-ter…
Другий псевдофакт, на який посилаються роспропагандисти, звинувачуючи Україну в допомозі лівійському Уряду Національної Згоди (визнаному ООН і переважною більшістю країн світу), це короткий відеоролік. На ньому чоловік, вдягнений у військовий одяг зі зброєю. цей чоловік європейської зовнішності, на питання за камерою відповідає, що він з України. Ролік опублікував сайт "ArabiToday", і на нього посилаються російські видання.
https://www.arabitoday.com/…/%D8%A7%D9%84%D9%85%D8%B2%D9%8…/
Зробивши необхідні для себе висновки з коротенької фрази, російські видання вважають, що це дійсно найманець, якого відрядила наша країна, щоб він воював за одну зі сторін лівійського конфлікту. Хоча ця людина могла й навмисно назватись представником України, його могли зняти в зовсім іншому місці і в інший час, уніформа і зброя не свідчить про його належність до прихильників УНЗ,і взагалі, як працює російський "голівуд" по виробництву відеофейків увесь світ вже давно й не раз мав нагоду спостерігати. Посилаючись один-на одного "запарєбриківські" сайти розповсюджують сенсацію. Ця сенсація грунтується на двох псевдофактах і брехні, розповсюдженій влітку про ніби-то українські літаки-транспортники Іл-76 ТД, які перевозили в Лівію боєприпаси і їх знищили прихильники Хафтара.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma