Enigma Enigma

Виктория Солодухина

2023-10-06 07:18:38 eye-2 4179   — comment 0

Чи коштує відпустка на морі життя твоєї собаки?

ДОРОГА ДО МОРЯ. Франція, 1980 рік.

140 собак, яких присипали у SPA (суспільство захисту тварин у Франції, La Société protectrice des animaux), було викладено вздовж траси Маньї-Кур влітку 1980 року.

Господарі віддавали насмерть своїх вихованців, т.к. не знайшли на кого їх залишити під час відпустки!

Знімок став символом дороги до моря... через зраду та підлість. Для господарів цих собак відпустка виявилася важливішою, ніж життя їх вихованців.

Акція була організована журналом Парі – Матч. На прохання фотографа Мануеля Літрана 140 собак, яких приспали лише за два дні, було викладено на трасі, яка веде до морського курорту.

Ім'я фотографа – Мануель Літран (Manuel Litran). Після того, як він зробив цей знімок у 1980 році, щоліта він отримує питання щодо цього знімку. Акцію в 1980 р. організував журнал Парі-Матч (Paris Match), найнявши рефрижератор для перевезення мертвих тварин на трасу, що веде на південь.

Деякі собаки були молоді. Деякі з них ще мали повідець, намисто з дзвіночком або медаль з їхнім ім'ям.

- Я не спав ночами, я був шокований цією картиною, – згадує фотограф.

Мануель був не самотній у цьому своєму ставленні до видовища 140 трупів собак, що лежать на асфальті. Публікація фотографії в Paris Match була "дуже сильною", вразила багатьох людей в різних куточках землі.

- Американці подзвонили мені, щоб запитати, чи це були опудало тварин? Вони були дуже здивовані таким ставленням до собак, - говорить він.

На прохання Бріжит Бардо копії цієї фотографії були вивішені в паризькому метро. Фотографія Мануеля Літрана викликала резонанс. У Франції було затверджено законопроєкти про заборону евтаназії тварин без медичних показників.

А зараз час за жорстоке поводження з тваринами можна на два роки потрапити за ґрати. Штрафи за кинуту тварину теж чималі – до 30 тисяч євро. До речі, покинутою твариною вважається будь-яка, знайдена безпритульною, господарі якої не з'явилися протягом 8 днів.

Отакі справи, малята.

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma