Enigma Enigma

Андрій Гончарук

2022-01-09 16:45:36 eye-2 3252   — comment 0

Чим ризикує держава без кіберзахисту?

Атака хакерів - поширений злочин в цифровому світі. Негативний вплив може торкнутися фінансів, ділової репутації, прав на об'єкти інтелектуальної власності компанії, пошкодження обладнання тощо. Зловмисники можуть отримати доступ до закритих даних та шантажувати державних службовців. У 2021 році найпоширенішими є кібератаки саме на конфіденційні дані та розголошення даних. Щоб подолати наслідки дій злочинців потрібен довгий час, значні кошти та можливості. Подекуди і це не допомагає. Домовленості з шахраями після атаки та викупи не дають гарантій, що викрадена інформація не стане надбанням суспільства, а злочинці не спробують атакувати знову.

Щоб врахувати індивідуальні особливості, притаманні окремій організації, та грамотно розробити стратегію кіберзахисту, потрібно розуміти, по яких фронтах можуть вдарити хакери:

  • Розсилка спаму, вірусів.

  • DDoS-атаки, коли сайт атакується не з одного джерела, а одночасно з багатьох напрямів, гальмуючи його роботу.

  • Злам мережі, електронної пошти, хмарних сервісів.

  • Незаконний доступ до таємної інформації та фішинг.

  • Загрози пристроям та ПЗ.

В нашій країні кожний тиждень налічують близько 60 тисяч кіберзлочинів. Перше місце займають атаки на держсектор. траждають від хакерів також промислові підприємства, торгівельні компанії, малий, середній та великий бізнес незалежно від сфери діяльності. Кіберзахист потрібен усім структурам, які мають в роботі цифрові та персональні дані.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma