Enigma Enigma

Alex Noyt (Oleksandr Maliuchenko)

2021-10-05 05:11:33 eye-2 4256   — comment 0

Чому не працювали Facebook, Instagram та WhatsApp

Вчора з 18:40 до майже 1:00 сьогодні не працювали Facebook, Instagram та WhatsApp. Глобальний збій у роботі причинив хаос по всьому світу - всі ті хто використовував ці сервіси для роботи або спілкування були у шоку.

Близько 1-50 за київським часом Марк Цукерберг написав: "Facebook, Instagram, WhatsApp і Messenger повертаються в онлайн-режим. Вибачте за цей зрив сьогодні. Я знаю, наскільки ви покладаєтеся на наші послуги, щоб залишатися на зв'язку з людьми, які вам дорогі".

Наразі це всі офіційні коментарі того, що сталося. Однак спеціалісти вже дали що могло статись з великою долею імовірності. 

Телеграм-канал "Ghost In the Block" написав: "О18: 50 в мережі Facebook "розкатали" оновлення на все своє мережеве обладнання, яке займалося анонсами BGP (Border Gateway Protocol – протокол динамічної маршрутизації), яке оголошує маршрутизацію до їх сервісів. Це призвело до повної зупинки зв'язку між сервісами Facebook, а разом з цим і припинення обслуговування їх DNS:

Сторінка входу на facebook.com буквально у всьому світі близько півгодини-години показувала: "Can not resolve domain". Теж саме відбулося з Instagram та WhatsApp, так як вони знаходяться на одних серверах з Facebook.

Щоб все налагодити, потрібне ручне втручання: 1. У всі BGP-роутери. 2. У всіх датацентрах. 3. У всіх точках присутності Facebook."

Збій був викликаний помилкою DNS (сервера доменних імен) – це структура імен, що формує інфраструктуру інтернету. Тобто, коли ви спробували перейти за адресою facebook.com, інтернет просто не міг знайти адрес facebook.com.

Розв'язання проблем було ускладнено великім обсягом ручної роботи, порушенням комунікації між співробітниками Facebook, так як внутрішня робоча мережа Workplace теж не працювала. Через карантинні обмеження на місцях у дата-центрах не було достатньо кваліфікованих чергових і т.д.

Це вже другий глобальний збій Facebook, Instagram та WhatsApp - перший був зафіксований 14 березня 2009 року, тоді Facebook, Instagram та WhatsApp не працювали 14 годин.

=============================

Щоб убезпечити себе від такого - реєструйтесь у Sl8. Якщо FB ляже - ви все одно зможете спілкуватись з друзями. Та ще збережете свої особисті данні.

Що таке Sl8 і чому треба реєструватись зараз:

Стаття на АIN 

пост українською https://bit.ly/3Ao2m1K

пост російською https://bit.ly/3i4u6l1

Як активувати криптогаманець Sl8 https://bit.ly/39oQikJ

Мій нік у слейт  skyokey

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma