Enigma Enigma

Интересности

2021-11-05 14:04:20 eye-2 3928   — comment 0

Чому штовхається коробка автомат? Що робити?

Які перші «симптоми» відмови АКПП і як водієві зрозуміти, що авто вимагає максимально швидкого втручання механіка? Про це та інше поговоримо далі.

Чому виходить з ладу автоматична коробка передач? Які перші «симптоми» відмови АКПП і як водієві зрозуміти, що авто вимагає максимально швидкого втручання механіка? Про це та інше поговоримо далі.

Автоматична коробка передач – найважливіша частина трансмісії. Використання АКПП в автомобілі безумовно підвищує комфорт водіння. В останні роки сучасні коробки передач пропонують від 6 до 8 передач, причому перемикання відбувається максимально швидко і абсолютно не відчутно для водія і пасажирів. Та для використання усіх переваг варто стежити за своєчасним спеціалізованим обслуговуванням, проводити заміну трансмісійного масла і фільтра. Тільки в такому випадку вдасться домогтися безаварійної роботи трансмісії. Й не зволікайте з відвідуванням сервісу, адже ціна заміни АКПП не на багато менша ніж вартість капітального ремонта двигуна

Як водієві зрозуміти, що автоматична коробка передач вимагає максимально швидкого втручання фахівців:

  • Під автомобілем з'явилися плями від протекшего трансмісійного масла;
  • Відчутний запах гару в салоні, який свідчить про перегрів трансмісійного масла;
  • Низький рівень масла, помічений при обслуговуванні автомобіля;
  • Відчутно поштовхи акпп при перемиканні акпп з d на r;
  • Витік трансмісійного масла на корпусі коробки передач, виявлений при періодичному технічному огляді;
  • Погана реакція автомобіля на натиснення газу. Незважаючи на те, що частота обертання двигуна збільшується, автомобіль не розганяється або робить це дуже мляво (пробуксовка передач або поломка обойми одного з зчеплень);
  • Коробка автомат смикається на місці;
  • Підсвічування індикаторів на панелі приладів, попередження про вихід з ладу коробки передач або перегрів масла;
  • Проблеми з включенням будь-якої передачі;

Причина та проблематика

Найчастішою проблемою, відштовхуючись від нашого багаторічного досвіду роботи, є те, що при гальмуванні штовхається коробка автомат. Причина цих ривків може свідчити про недостатній чи надмірній рівень масла в АКПП, поломку гідротрансформатора та керуючої електроніки. При рушанні з місця або при перемиканні передачі поштовхи свідчать про пошкодження самої коробки. Популярний «недуга» багатьох систем - несправні клапани або їх надмірне забруднення. На деяких моделях вони регулюються, тому фахівець з обслуговування повинен провести їх ретельний огляд і тільки після цього зробити висновки.

Незалежно від причини ривків АКПП слід з'явитися в сервісний центр «Масленка» для діагностики коробки передач. Чим раніше ви це зробите, тим дешевше може бути усунення несправностей.

На жаль, буває, що через неправильне використання авто виникають різні типи некоректних реакцій трансмісії. Найчастішими помилками, безсумнівно, є нерегулярна заміна масла і неправильний його вибір. Практика показує, що на цьому економити не варто. З огляду на вартість ремонту і заміни пошкодженої коробки передач, ми рекомендуємо вчасно проводити заміну масла акпп у Києві на лівому березі у фахівців СТО «Масленка».

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma