Enigma Enigma

Alex Tkach

2019-11-11 14:54:27 eye-2 376   — comment 1

Чужий московський час

Нещодавно відбувся перехід на поясний час, якому нав'язали назву "зимовий". Цього разу відбувся тихо. Зе команда, мабуть, проґавила. Але раніше двічі на рік наші засоби масової інформації, базікаючи про "зимовий" та літній час і про те, який з них краще, традиційно сходилися на тому, що краще літній. Отже, якщо скасовувати переходи зимовий-літній час, які всім набридли, то скасувати треба саме "зимовий" час.

У зв'язку з цим хочу нагадати, що у 1884 році була прийнята міждержавна угода про часові пояси для зручності зв'язку і транспортних перевезень. Зокрема, майже вся територія України розташована в часовому поясі UTC+2, а Московія охоплена декількома часовими поясами. Москва ж і Петербург розташовані в поясі UTC+3. Людям краще запам'ятати не абстрактні позначення UTC, а зрозумілі їм назви. Тому московити називають свій головний часовий пояс московським часом. Ми свій часовий пояс (UTC+2) називаємо київським часом. Проте в пояс UTC+2 потрапляє і Туреччина, і Фінляндія, тому мешканці цих країн називають його стамбульським часом або гельсінським. Мапу часових поясів можна знайти за цим посиланням.

Для раціонального користування світловим днем у 20-у сторіччі був введений додатковий час до кожного часового поясу, який випереджає останній на одну годину. Назва "зимовий" час була і є зайвою, бо цей час вже має назву, а саме: "поясний час". Проте завдяки журналістам, які вивчали журналістику й тільки журналістику, та московитській п'ятій колоні ця назва була таки впроваджена навіть в офіційне мовлення. До чого тут п'ята колона? Річ у тому, що на початку нашої незалежності Україна відновила київський час і скасовувала на своїй території московський. Це, крім всього іншого, стало символом звільнення від колоніальної залежності. Москві та її прихильникам в Україні, звичайно, це не сподобалось. Отже, скориставшись необізнаністю більшості українських громадян, вороги української державності та звичайні невігласи насадили думку, що в Україні є рівноправні часові пояси "зимовий" та літній, і якщо відмовлятися від набридливих переходів, то можна залишитися на тому часі, який більше подобається. Водночас нас, принаймні двічі на рік, переконують, що найкращим для нас є саме літній час. І тут ключовий момент! Наш додатковий або літній час збігається з поясним московським часом. Тобто, не говорячи прямо, нас переконують, що для нас московський час краще київського. Навіть більше, у 2011 році Верховна Рада України спробувала скасувати часові переходи таким чином, щоб постійним залишився саме літній (московський) час, але тоді п'ятій колоні забракло голосів.

Запевняю, це не остання спроба. Будьмо пильні!

                                                                                              25 жовтня 2015 року

Пісня  Андрія Панчишина "Чужий московський час":

Знову наступає Новий Рік,
Виступає лисий чоловік,
Стеляться сніжинки по землі,
Вдарили куранти на Кремлі.

Та не для нас,
Та не для нас,
Та не для нас
Отой чужий
Московський час. (2)
...............................

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma