Enigma Enigma

Vadim Omelchenko

2021-12-13 08:14:39 eye-2 3708   — comment 0

Демократія без Росії: на ініційованому США онлайн-форумі немає місця авторитарним режимам

Політичні експерти дедалі частіше вказують на те, що риторика Заходу, передусім США, починає виключати з повістки дня обговорення глобальних питань за участі авторитарних режимів.

На цю тему пропоную Вашій увазі цікаву аналітику від керівника ГО «Агенція розвитку демократії та інформаційних свобод», головний редактор сайту «Матриця свободи» Юрія Федоренка.

На початку серпня цього року адміністрація президента США опублікувала звернення Джо Байдена про намір проведення міжнародного саміту «світових лідерів за демократію», заплановану на 9-10 грудня, на яку запрошені глави держав та урядів, представники приватного сектору, громадянського суспільства та філантропи.

Перед цим, у лютому, на Мюнхенській міжнародній конференції з питань безпеки президент Байден заявив, що авторитарні прагнення створюють загрозу для демократії у всьому світі. «Світ перебуває на переломному етапі, і демократія має перемогти», сказав тоді американський президент.

У свою чергу, американське видання Politico опублікувало перелік країн, представники яких отримали запрошення на саміт. Серед більш ніж 100 запрошених до участі немає ні Росії, ні Китаю, ні Білорусі.

І це зовсім не дивує. Країни, в яких перемогла автократія, з суттєвим нахилом у диктатуру, і які не бажають ставати на шлях демократичних перетворень, не мають що сказати іншим, окрім брехні.

У своєму програмному виступі на «Валдайському форумі» Володимир Путін визначив концепцію політичного курсу Росії, який він називає то «здоровим», то «розумним», то «помірним» консерватизмом. За словами Путіна, «Захід нав’язує свій цивілізаційний вибір усім країнам, зокрема Росії». Тобто демократичний вибір, як основа розвитку країн Заходу, не підходить Росії.

Власний шлях, власний вибір, власні цінності… Росія, як висловився її президент, бере курс на «перевірену часом традицію». Необмежене самодержавство, тоталітаризм, волюнтаризм, застій – саме ці складові історичного досвіду Росії відроджує своїми діями Путін.

У сучасній Росії немає місця демократії. Неоімперський авторитаризм Путіна, який він називає «консерватизмом», суперечить базовим конституційним принципам Росії із проголошеними демократією, політичною та особистою свободою, правами людини, свободою творчого висловлювання.

Демократичні зміни, яких так боїться Путін, є прямою загрозою його «самодержавного» правління. Тому відсутність запрошення для участі у зустрічі «світових лідерів за демократію» цілком зрозуміле.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma