Enigma Enigma

Liza Levchenko

2022-05-19 07:23:14 eye-2 357   — comment 0

День вишиванки: в Україні створили першу в світі бойову вишиванку

Першу в світі бойову вишиванку створили у місті Черкаси.

В її орнаменті закодовано нашу перемогу над жорстоким і підлим ворогом.

Ініціатива створення бойової вишиванки належить бійцю Черкаської тероборони, який є фахівцем із мистецтвознавства.

Втілювати задум на полотні взялися в арт-майстерні заслуженої художниці України, «академіка» української вишивки Олександри Теліженко. За стислий термін майстрині впоралися з роботою.

«Те, що бойова вишиванка з’явилася у Черкасах, зовсім не випадково, — ділиться Олександра Теліженко. — Адже відомо, що на землях, де сформувався український етнос, ще в доісторичні часи носили орнаментований одяг. Археологічні знахідки підтверджують це. Найдавнішу українську вишиванку зафіксовано на срібних фігурках шостого століття, знайдених на Черкащині. Чоловіки одягнені у традиційний український одяг, ідентичний сорочкам з орнаментом вісімнадцятого-дев’ятнадцятого століття. Упродовж віків на середньому Придніпров’ї сформувався свій стиль вишивки — надзвичайно різноманітний і життєствердний. Тому закономірно, що вишиванка для українських воїнів народилася саме тут!»

Олександра Теліженко зазначає, що у створеному нею орнаменті закодовано нашу перемогу над жорстоким і підлим ворогом. Барви вишиванки гармонійно поєднуються із кольорами строїв захисників Вітчизни. Два відтінки зеленого символізують життя, охристий та брунатний кольори — воїнську міць, нездоланність та відродження.

Автори бойової вишиванки вважають, що аналогів їхнього витвору нової військової моди в Україні і в світі немає. Першими моделями, безумовно, стали автори ідеї.

Не лише в Україні, а й у всьому світі, українці одягнули різнобарвні вишиванки-обереги, що символізують ідентичність та єднання.

Військові нагадали, що вишиванка — дух нації. Оберіг, в який вкладають щиру материнську любов. Кожен орнамент, кожна цяточка на полотні — знак, символ, що Україна житиме, творитиме, переможе!

10 гірсько-штурмова бригада ЗСУ привітала українців з Днем вишиванки та показала, якою красивою може бути грізна техніка.

Слава Україні! Слава Героям!

До Перемоги!

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma