Enigma Enigma

Анастасія Рішко

2021-09-29 15:55:35 eye-2 3254   — comment 0

Державною мовою в Україні на всій її території є українська мова

Відповідно до статті 10 Конституції України державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України. Застосування мов в Україні гарантується Конституцією України та визначається законом.

Адже у наш час мова, культура і писемність відіграють винятково важливу роль консолідуючої, об'єднуючої сили для суспільства. Українська мовабез перебільшення, є душею нації, її генетичним кодом, а без мови немає нації, без нації немає державибез держави немає майбуття.

Окремі громадяни України спекулюють та намагаються нав’язати думку про визнання інших мов та діалектів на державному рівні. Вказане слугує деструктивним елементом в єдності  та взаєморозуміння серед громадян України, який в подальшому призводить до виникнення сепаратистських настроїв  в населення.

Русини, які є субетносом української нації, компактно проживають на території Закарпатської області. Проте, сформований проросійський напрямок «політичного русинства», систематично використовуються мову як елемент загострення ситуації в Закарпатті. Вказане, втілюють в життя за допомогою фінансування Російської Федерації, якій критично важливо зруйнувати територіальну цілісність України. Представники вказаного напряму завжди орієнтувалися на Росію та вимагають визнання окремої «русинської мови» як одного із елементів державності.

Водночас, русинський діалект або карпато-русинський діалект(т.зв. русинська мова) — це умовна назва сукупності різноманітних східнослов'янських діалектних і мовно-літературних утворень, які мовознавцями розглядаються західними діалектами української мови.

Низка українських дослідників характеризують спроби витворення окремішньої русинської мови як результат політично вмотивованих зусиль карпаторусинських активістів, із числа проросійського напрямку, спрямованих на дезінтеграцію українського етномовного простору.За словами відомого українського мовознавця Ярослава Дашкевича насьогодні немає об'єктивних умов для виникнення нової «русинської літературної мови», навіть у вигляді слов'янської мікромови.

За словами директора інституту Української мови, проф. Гриценка П.Ю., русинська мова є штучною, створена на колишніх україномовних етнічних землях, штучно видозмінена, та активно використовувана радянською владою заради дискредитації української мови.

Поки жива мова в устах народу, до того часу живий і народ. І нема насильства нестерпнішого, як те, що хоче відірвати в народу спадщину, створену незчисленними поколіннями його віджилих предків.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma