Enigma Enigma

Dario

2021-12-12 17:29:11 eye-2 395   — comment 0

Дезінформація РФ.

Попри консолідацію світової спільноти навколо України у відповідь на російську агресію, Москва не полишає спроб дестабілізувати нашу державу. Хоча зберігається і військова загроза, біля кордонів України продовжує знаходитись посилений російський контингент, основні зусилля Кремль спрямовує саме в інформаційному полі. Основною метою російських інформаційних операцій є дестабілізація, легітимація російської окупації на територій України, посилення впливу Москви на внутрішні процеси та дискредитацію офіційного Києва перед західними партнерами.

Актуальний тренд російської брехні – так звана інфодемія.

Твердження про те, що РФ нападе є дезінформаційним вкидом Росії.

"Розіп’яті хлопчики", "Україна замерзне", "вакцинація – зло", "Путін нападе" – типові дезінформаційні вкиди РФ.

Саме, дезінформаційними вкидами РФ намагається добитися собі поступок на міжнародній арені та послабити Україну.

Зокрема, від початку російської агресії Росія продовжує періодично вкидувати інформаційні фейки в український та міжнародний інформаційний простір. Мова йде як про вже випробувані фейки на кшталт розіп’ятого бійцями ЗСУ хлопчика та щорічної історії про те, що Україна замерзне без російського газу, так і про відносно нові інформаційні атаки пов’язані з антивакцинальною пропагандою.

Останній рік Росія продовжує гру в ескалацію/деескалацію ситуації на сході України для того, щоби на цьому фоні виторгувати собі поступки на міжнародній арені. По іншому це можна назвати умовно "Путін нападе".

Є дві найбільші проблеми. Продовження російської гри в ескалацію/деескалацію для підвищення ставок. Весняне загострення цього року інспіроване таким чином Росією досягло проміжних результатів – відбулася зустріч з Байденом і очевидно мали місце непублічні домовленості між ним та Путіним. Що стосується сьогоднішнього загострення, то його метою є тиск на захід в цілому і на адміністрацію Байдена зокрема, щоби досягти поступок в питанні запуску Північного потоку як інструменту політичного впливу на країни Європи. Інша проблема – це спроби Росії примусити України прийняти Донбас на російських умовах.

Водночас, генеральною метою Росії є змінити українську Конституцію для послаблення інституту президента в нашій державі.

Стратегічна мета російських спецслужб перетворити Україну на парламентську республіку поставлена давно.

Російська пропаганда та дезінформація на військову тематику виросла ще з радянських ідеологічних кліше часів Другої світової війни, яку можна коротко схарактеризувати рядком з радянського вірша "Убей немца" Константина Сімонова. Так, Росія продовжує експлуатувати фейк від 2014 року про розіп’ятого хлопчика, зокрема, вже цього року вони спробували видати смерть дитини на власному подвір’ї від невідомого вибухового пристрою як наслідок обстрілу з української сторони.

Не варто недооцінювати такі дезінформаційні операції, й насправді це рефрен ще радянської пропаганди – вірш "Убий німця. Це розраховано на частину громадян України старшого віку ще живе в парадигмі радянсько-німецької війни й подібна пропаганда, коли пояснюють хто ворог, для таких людей дуже дієва.

Актуальним на сьогодні є тренд дезінформації – це так звана інфодемія, поєднання пандемії з дезінформацією.

Ми бачимо за неповних два роки, як нову хвилю пандемії, так і нову хвилю фейків пов’язаних з нею. Ці фейки поширюються в основному через месенджери та соцмережі, оскільки з огляду на їх очевидну абсурдність в телебаченні вони не мають шансу бути поширеними. Зокрема фейк про так звані вежі 5G, хоча ніхто не звертає увагу, що у більшості країн Європи таких веж технічно не існує. Також не виключено, що в разі пониження температури повітря десь до мінус 10 ми побачимо чергову хвилю публікацій про найхолоднішу зиму, про відключення тепла.

Для боротьби з цими фейками прямі заборони не працюють, оскільки вони створюють ефект забороненого плоду і стають ще більш привабливими для споживачів цих фейків.

Інформаційний простір постійно знаходиться «під прицілом» дезінформаційних атак збоку спецслужб РФ.

Набридли та набили оскомину всі ці історії про «ворожу» сутність України та українців. Навряд чи хтось у всьому світі ще вірить у такі побрехеньки. Та Кремль не здається. Вигадуючи все нові й нові подібні історії, Москва намагається приховати свою відверту безпорадність перед ситуацією в Росії, яка у ХХІ столітті «скотилася» до темряви середніх віків та ніяк не може зрозуміти відповідь на питання «Что делать?» І не хоче признавати очевидну відповідь на питання «Кто виноват?»

Тому й намагається сучасна влада Кремля захистити себе брехнею, бо крім відвертої брехні захистити себе вже нічим не може. Та чи на довго тієї брехні вистачить?

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma