Enigma Enigma

Влад Волошин

2020-01-08 16:11:33 eye-2 2802   — comment 0

Для створення фейків фактів не потрібно, або "тортури" від генерала Марченка?

ля російської пропаганди придумати брехню про українських військових простіше ніж дурному з горба збігти. Ось приклад такої "сокирної" нісенітниці, яку активно розповсюджують сусідські ЗМІ, адже в ній йдеться про відомого українського генерала Дмитра Марченка.
Вся ця брехня, що стала темою кількох матеріалів в багатьох мас-медіа базується на розповідях колишнього російського бойовика Євгенія Шаталова. Його свого часу в ході однієї з операцій захопили в полон наші бійці, але він був переданий росіській стороні під час оснаннього обміну заручниками.
Про цього "героя" російське пропагандистське видання "ПиКInform" підготувало два різних матеріали. В одному з них йдеться про те, що тортурами над Шаталовим керував безпосередньо український відомий генерал Дмитро Марченко...
https://pikinform.ru/…/ukrainskij-general-marchenko-pytal-r…
Опинившись на волі Шаталов почав розповідати різні побрехеньки про своє героїчне минуле і жахіття, які пережив перебуваючи в полоні в українських силовиків: - "Топили в тазике с водой, стреляли под ноги, избивали ногами по почкам, по ребрам. Оставляли на некоторое время отсыпался и далее все продолжалось… Все лица были в балаклавах, единственное приезжал полковник Марченко и под его руководством все проводилось», - розповідає він.
Цілком резонне питання, звідки він знає, що саме той, хто приїжджав є полковником та ще й має прізвище Марченко? Інше питання, чи саме ця людина, яка можливо, дійсно була полковником і мала таке прізвище, виявилась тим самим Дмитром Марченком?
Інший матеріал та тому ж на сайті "ПіК" розповідає, посилаючись на Шаталова, що: - "после пленения он очнулся уже в подвале, находившемся в ведении боевиков националистического формирования «Айдар». Пытками пленного занялись члены формирования под непосредственным руководством командира Максима Марченко". І тут фігурує прізвище Марченко, але в матеріалі зрозуміло, що це абсолютно інша людина.
https://pikinform.ru/…/russkij-dobrovolec-pobyvavshij-v-ple…
Тобто у одному виданні є два матеріали, і вони розповідають про те, що тортурами керували українські офіцери на прізвище Марченко, але це різні Марченки...
Але роспропаганда, як тільки виявила відоме прізвище українського генерала, навіть не вникала в суть самої інформації. Миттєво був підготовлений черговий фейк, використовуючи прізвище "Марченко". Терміново зявилося сенсаційне повідомлення з голосним заголовком та промовистою ілюстрацією про те що відомий в Україні генерал керує тортурами над полоненими. В матеріалі використані й відомі сторінки з біографії генерал-майора Дмитра Марченка, а як підсумок його діяльності - керівництво допитами російського "їхтамнєта".
А ще російські брехуни, розповідаючи, що Дмитро Марченко тиловик і обовязки його - забезпення речовим майном українських бійців, навіть не подумали, що такими речами, як допит полонених, тиловик взагалі не займається. Він виконує інші функції і ніколи не візьме на себе невластивих повноважень. Тим більше, спеціально приїздити в розташування "Айдару", та ще й проводити допит якогось бійця... Що ж це за інформація була в російського добровольця, яка так могла зацікавити українського генерала-тиловика (речовика), щоб він пішов на подібні перевищення власних посадових повноважень? Відповідь - увесь матеріал це - суцільна брехня і маніпуляції, з використанням відомого прізвища.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma