Enigma Enigma

Pavlo Nuss

2018-11-22 08:57:09 eye-2 30904   — comment 23

Pavlo Nuss: Досягнення України та Порошенка за 5 років вражають!

Другий майдан 21.11.13 року став потрібен тільки тому, що через затятий конфлікт прем’єра Тимошенко і президента Ющенка українська влада втратила шанс, який отримала після першого Помаранчевого майдану 2004 року.

В цей день Юля Володимирівна має просити вибачення в українців, бо через змарновану Помаранчеву революцію до влади прийшов Янукович і через нього на другому Євромайдані загинули кращі сини і доньки країни. Але, замість вибачень та покаяння, Тимошенко продовжує реваншистську боротьбу проти України.
Але, між тим.

Для того, щоб зруйнувати всі пропагандистські тези про тотальну Зраду та занепад за ці 5 років, групою експертів підготовлено список реальних перемог, які вдалося Україні та Порошенку досягти з часів його обрання на посаду Президента України. Маю за честь його ознайомити й Вас.

Звичайно, в умовах війни з Росією Президенту Порошенку та українським урядам не вдалося повністю виконати всі очікування людей, але за свідченнями іноземних спостерігачів за ці 4 роки Україна зробила більше, ніж за увесь час після здобуття незалежності.

Україну було врятовано від територіального розпаду та повної втрати державності. Війна не прийшла на 90% українських земель.

У 2014 році перспектива зникнення України із мапи світу була цілком реальною. Проросійські «народні республіки» були готові до проголошення у Харкові, Запоріжжі, Херсоні, Миколаєві, на Одещині та у багатьох інших містах України. Федеральні Збори РФ дали право В.Путіну ввести війська в Україну.

Україну було врятовано від економічного краху, до якого її привів режим Януковича.

Навесні 2014 року на єдиному казначейському рахунку країни було 108 тис. грн. – по 1 копійці на 4-х громадян України. Якби не відбувся Майдан і режим Януковича продовжив своє панування, то виплати пенсій, допомог, заробітної платні бюджетникам припинилися б після травневих свят 2014 року.

Під час воєнних дій та агресії Росії Україна не припинила виплачувати пенсії, соціальні допомоги та заробітну платню бюджетникам.

У останні роки держава почала послідовно підвищувати соціальні виплати пенсіонерам, незахищеним громадянам та працівникам бюджетної сфери.

Врятовано від повного розвалу банківську систему України, здійснено її оздоровлення.

Завдяки цьому: вдалося врятувати від повного знецінення грошові заощадження громадян України; вдалося стабілізувати курс гривні за допомогою ринкових механізмів; припинилася практика банкрутства банків без виплати громадянам вкладених коштів; пішли в минуле (хоча й не таке далеке) так звані «банківські піраміди».
Ліквідовано системну залежність від банківської системи Росії, через що нещодавні падіння рубля не призвели до падіння гривні. Українські олігархи припинили використовувати банки в схемах особистого збагачення та виводу капіталів.

Вперше за всю свою новітню історію Україна прожила 4 роки без звичної системної війни між трьома першими особами держави – Президентом, Прем’єр-міністром, Головою Верховної Ради.

Після економічного спаду, спричиненого наслідками діяльності режиму Януковича та агресією Росії, Україна перейшла до економічного зростання.

За даними Національного банку, зростання ВВП України в 2017 році склало 1,9%, в 2018 році – складе 3%, в 2019 році – 4%.
Міжнародний валютний фонд очікує зростання ВВП України в 2018 на 3,2%, у 2019 році – на 3,5%.

В Україні з’являються нові робочі місця, будуються нові заводи, приходять іноземні інвестори.
За три останні роки в Україні побудовано 60 нових заводів.

Створено нові Збройні Сили України.
5 тисяч легкоозброєних бійців піднялися у перші дні проти російської агресії у 2014 році – це все, що тоді мала Україна.
Сьогодні Збройні Сили України увійшли в ТОП-10 найсильніших армій Європи (8 місце за версією міжнародного рейтингу Global Firepower).
Вітчизняний ВПК розробляє та постачає у війська найновіші технологічні зразки озброєння.

ЗСУ переведено на переважно контрактну форму комплектування.
Українські воїни отримують гідне грошове забезпечення, яке зростає згідно з державними оборонними програмами.
У 2018-му році на ЗСУ із Державного бюджету виділено 86,58 млрд грн проти 68,82 млрд грн 2017 року (і проти 24 млрд. грн. у 2014 року).

Міжнародні союзники допомагають українській армії військовим спорядженням, а останнім часом – зброєю (протитанкові ракетні комплекси Джавелін із США та інші).

Ліквідовано «вбивцю гривні» - збитковість «Нафтогазу України».
До 2014 року «Нафтогаз України» щороку був збитковим у обсязі близько 100 млрд. грн. (понад 1/6 Державного бюджету). Кожного року, щоб покрити цю «дірку», Національний банк України друкував 100 млрд. нічим не забезпечених гривень, що приводило до неконтрольованої інфляції, падіння гривні і рівномірного збідніння усіх громадян України.

У 2017 рік Нафтогаз збільшив свій прибуток на 48% і забезпечив 18% надходжень всього Державного бюджету України. У абсолютних цифрах це склало близько 40 млрд. грн. Для порівняння: у доларах США прибуток «Нафтогазу України» у 2017 році склав 1,5 млрд., а російського «Газпрому» - 1,63 млрд.

Ліквідовано найбільшу корупційну схему в державі – непрозорі закупівлі за кошти Державного бюджету.
Зараз усі закупівлі державою товарів та послуг на суму понад 100 тис. грн. здійснюються відкрито і автоматично – через систему електронних закупівель ProZorro.

Ліквідовано гігантську корупційну схему – «відкати» при поверненні податку на додану вартість.
Зараз ПДВ відшкодовується у автоматичному режимі, без втручання чиновників.

Відновлено керованості та прибутковості значної частини державних підприємств.
З керівництва низки ключових підприємств виведено представників олігархату, які спрямовували грошові потоки своїм патронам, а не до державного бюджету.
Якщо кілька років назад сумарний річний збиток державних підприємств складав 200 млрд. грн., то зараз в цілому державні підприємства «вийшли на нуль».
Наступне завдання: відокремити прибуткові підприємства від збиткових, залишити прибуткові державі, а збиткові приватизувати згідно із державною програмою приватизації.

Запроваджено безвіз з країнами ЄС. Значно зріс престиж українського паспорта.
Український паспорт зайняв 32 місце у міжнародному рейтингу престижності Passport Index. З ним можна відвідати понад 120 країн без візи або з безперешкодним отриманням візи на кордоні.

Запроваджено систему електронного декларування активів для державних службовців (перший етап).
Суспільний контроль за витратами державних функціонерів – фундаментальний механізм впливу громадян на дії представників влади, схильних до корупції.
Рівень відкритості, запроваджений Україною, - один з найвищих у світі.
Наступним етапом запровадження системи е-декларування має стати автоматичне відслідковування порушень з обов’язковим наступним відкриттям кримінальних або адміністративних проваджень.

Завершено перший етап реформування правоохоронних органів.
Реформи здійснювалися в умовах повного паралічу правоохоронних органів, помноженого на системну корумпованість.
Створено нову патрульну поліцію, реформовано Службу безпеки України, органи прокуратури, судової системи.
Реформи здійснювалися за найширшої участі громадськості і забезпечили максимально можливу зміну кадрового складу правоохоронців.
Завдання другого етапу: підтримка і розвиток ефективно працюючих механізмів, виправлення допущених помилок. Усунення сторонніх впливів на діяльність правоохоронної системи, безумовне забезпечення верховенства закону та захисту інтересів громадянина.

Завершено перший етап формування незалежних органів, покликаних боротися з корупцією.
За найактивнішої участі громадськості створено Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК), Національне антикорупційне бюро України (НАБУ), Спеціальну антикорупційну прокуратуру (САП). На черзі – створення Антикорупційного суду да Державного бюро розслідувань.
Завдання другого етапу: створені незалежні антикорупційні органи повинні запрацювати.

Вдалося забезпечити те, що вперше в історії України нашими вірними і ефективними союзниками є найбільш потужні, багаті та сильні країни та міжнародні об’єднання планети.
Україну підтримують: ЄС, США, НАТО та багато інших країн та організацій.
У протистоянні цивілізованого світу та Росії Україна однозначно знаходиться на стороні цивілізованого світу, є його невід’ємною частиною.

Вдалося запровадити дієву модель протидії агресії Росії.
Ця модель: ефективно стримує подальшу агресію Росії; головним пріоритетом цієї моделі є максимально можливе недопущення людських жертв; Україна використовує у боротьбі свої ресурси, але також і могутні ресурси міжнародного співтовариства - 
вдалося забезпечити єдиний міжнародний фронт санкцій проти Росії; ця модель забезпечує стратегічну перспективу повернення тимчасово окупованих територій.

Децентралізація.
Вперше в історії України центральна влада не тільки пообіцяла передати гроші на місця, але й виконала свою обіцянку. На сьогодні понад 50% бюджетних коштів автоматично поступають на місця і розподіляються місцевими бюджетами.
Разом з грошима із Києва до місць і містечок переходить і влада: понад третину населених пунктів України вже об’єдналися у Об’єднані територіальні громади.

Розпочалося масове будівництво нових доріг та ремонт старих.

Запроваджено субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.
Станом на березень 2018 року субсидії на оплату житлово-комунальних послуг отримували 6,5 млн. українських сімей.

Проведено перший етап медичної реформи.
Відбувається демонтаж старої системи охорони здоров’я: неефективної, бідної, корумпованої. Начебто безплатної, але надзвичайно дорогої і недоступної для більшості громадян України.
Запроваджується система, у якій гроші отримуватиме лікар, а не чиновник чи посередник. Заробіток медичного працівника визначатиметься кількістю та якістю наданих медичних послуг. Держава прийме участь у оплаті найбільш соціально значимих медичних послуг та медичних препаратів для громадян.
Вирішальним елементом медичної реформи є пацієнт, а критерієм її успішності – якість та повнота наданих медичних послуг.
Зламано хребта «фармацевтичній мафії». Переважна більшість закордонних ліків за державний почала закуплятися спеціально утвореним незалежним спеціалізованим агентством.

Проведено перший етап реформи освіти
Значне фінансування освітньої реформи державою призведе до осучаснення системи освіти в Україні, конкурентності її за світовими стандартами, ліквідації корупційної складової, гуманізації та доступності освітніх послуг кожному громадянину України.

Досягнено енергетичної незалежності від Росії.

Розширено україномовний інформаційний та культурний простір.
З 13 жовтня 2017 в Україні згідно з законом загальнонаціональні канали зобов’язані не менш ніж 75 відсотків мовлення вести українською мовою.
З 8 листопада 2016 мінімальна квота на частку україномовних пісень в ефірі радіостанцій склала 25%. З 8 листопада 2017 року квота зросла до 30%, а з 8 листопада 2018 року зросте до 35%.
В 2017 році 27 фільмів отримали фінансування з держбюджету, у 2016 році - 35. В бюджеті-2018 на розвиток українського кінематографу закладено понад 1 млрд грн. Українському кіновиробництву надано податкові пільги.

Запроваджено механізми протидії інформаційній агресії Росії.
Адміністративно заборонено мовлення російських телеканалів, які порушували українське законодавство, зокрема пропагували мілітаристські та шовіністичні цінності держави-агресора. 
Обмеження імпорту ідеологізованих книжок з Росії відкрило нові ніші і створило сприятливі умови для розвитку українського книговидавництва.
Заборонено російські соціальні мережі «ВКонтакте» та Одноклассники», а також діяльність великих російських мережевих компаній – Яндекс та Mail.Ru, які використовувалися Росією як інструменти ведення гібридної війни проти України.

Проведено декомунізацію як елемент ідеологічної деколонізації.
Перейменовано близько тисячі населених пунктів, близько 52 тисяч вулиць отримали нові назви. Демонтовано близько 2,5 пам’ятників Леніну та іншим діячам радянської епохи.
Надано нового змісту відзначенню річниць завершення Другої світової війни. Запроваджено низку нових свят на заміну анахронічним радянським.
Таким чином країна позбавляється радянських маркерів та архетипів, що тримали громадян України у спільному ідеологічному просторі з Росією.

Слава Україні!

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma