Enigma Enigma

Богдан

2019-10-03 14:52:53 eye-2 2972   — comment 0

"Драбина" - не для "слуг"

Що-до медицини. 

Є така древня-предревня приказка: "Не вилийте дитини з водою".

Зрозуміло, що хочеться чогось "свого" привнести в охорону здоров'я, тим більше, що й наукові статті вже є. І дослідження різні. 

Але! 

В пріснопам'ятному СССР була одна система, можливо трохи й не ефектна, але надзвичайно ефективна. За цією системою на керівні посади НІКОЛИ не призначали людину, НЕ ПІДГОТОВЛЕНУ у сфері, в якій вона мала працювати. І ця людина мусила пройти певні щаблі зростання кваліфікації. 

Для прикладу. На машинобудівному заводі є відділ головного технолога, який фактично є мозковим центром заводу. І ніхто, навіть за велике бабло, не міг прилаштувати свого синка, припустимо, навіть вундеркінда, головним технологом одразу ж після закінчення інституту. Навіть через три роки напруженої роботи не світила посада головного технолога. Максимум - провідний технолог проекту за три роки впертої і продуманої роботи, пройшовши обов'язкові етапи технолога третьої категорії, другої категорії і першої категорії.

Такий же принцип існував і в охороні здоров'я, і в освітянській сфері, і в науковій.

Зрозуміло, що за роки сходження "драбиною" в молодої людини може пропасти реформаторський азарт... Але тут присутня й інша сторона медалі: може й не потрібні були радикальні реформи, а тільки поточний ремонт працюючого механізму; може й не продуманими були твої ідеї, які ти поспішав втілити у життя, адже навколо тебе також люди, в яких також є купа ідей, і, можливо, більш актуальних, ніж твоя...   

ПС.

Спитаєте, а чому ж тоді розвалився СССР, якщо існувала така ефективна система?

Бачите, за часів СССР була така КПСС, яка також була "слугою народа". І ця само КПСС, насадивши жорстку кріпацьку систему в житті своїх громадян, також активно боролася з корупцією (для прикладу - "Операция паутина") і в той же час активно ігнорувала свою ж власну систему етапного сходження "драбиною". Для члєнов КПСС ("слуг народа") були можливими будь-які варіанти в політичній сфері держави. Якщо не в економічній, то в політичній "слуги" відтягувалися на повну. 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma