Enigma Enigma

Tsyhipa Serhiy

2021-10-05 06:22:36 eye-2 3742   — comment 13

Двобій за президентський пояс на політичному ринзі України

За розкладом цей двобій має відбутися у 2024-му році, де діючий президент спробує ще на один строк продовжити повноваження чинного політичного чемпіона України. Звісно, його команда з Банкової мріє, щоб до рингу вийшов найбільш зручний для Зеленського супротивник – Порошенко або Бойко. Що одного, що другого ЗЕ має всі шанси здолати однією лівою, бо антирейтинг що Пороха, що Бойка аж зашкалює.

Разумков, якого Офіс президента голосами нардепів ось-ось відправить в політичний нокдаун, навряд чи зможе до того часу набрати вагу справжнього політичного суперваговика та й команди в нього ще нема. Тому сам ЗЕ і його «кварталівці» реально побоюються лише одного суперника – мера Києва. Віталій Кличко пройшов усі ступені політичного тренування: діючий мер столиці, був народним депутатом, головою фракції в парламенті, керівник власної політичної партії та ще й має неабияке політичне лоббі в ЄС та США.

ОП, знаючи про президентські амбіції Кличка, намагатиметься його «збити» ще до початку двобою за президентський пояс. Наприклад, проголосувати у ВР свій проект «Закону про столицю», яким Банкова мріє розмежувати повноваження мера столиці і голова КМДА, тим самим вивести мера з гри. А для цього Зеленському з помічниками потрібно позбутися спікера, який заважає поки що цьому політичному шахрайству.

Потрібно зауважити: Кличко був першим, на кого відразу після обрання ЗЕ президентом Банкова в особі тодішнього голови ОП Богдана почала атаку. Проте мер вистояв і ще раз виборов «пояс мера столиці», а його головні супротивники (на той час) розбіглися хто куди – Богдан у відставку, а Ткаченко – в Мінкульт. Єдина слабка ланка в стратегії команди Кличка – це недостатня активність партії «УДАР» в регіонах. Тішить те, що у «Слуг народа» вона ще слабкіша і відверто віртуальна.

А якщо до команди Кличка в якості радника чи тренера доєднається Порошенко, то можна буде очікувати, що у двобої за президентський пояс ЗЕ з його «кварталівцями» просто заженуть під плінтус. І таке може статися, якщо Порох трохи вгамує свої амбіції і згадає, що у 2014-му Віталій йому допоміг стати «першотуровим» президентом, бо сам не став тоді виходити на ринг політичних суперваговиків.  

Таке об’єднання команд Кличка та Порошенка бажано зробити якомога раніше, адже в ОПі виношують план зробити достроковим бій за президентський пояс – восени 2022-го. І перший крок в цьому напрямку ЗЕ-команда вже готова зробити, для чого й мають бажання відправити Разумкова з кресла спікера на місце рядового глядача-спостерігача, який без власної політсили на деякий час буде виглядати політичним вигнанцем.

   

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma