Enigma Enigma

Олена Добровольська

2019-10-03 10:08:05 eye-2 3016   — comment 1

Енергетична голка - ще один бік капітуляції


Як і передбачалось, зелена влада широко покрокувала до повної капітуляції, здаючи не лише кордони, а також енергетичну безпеку. Впродовж майже всього періоду Незалежності Україна сиділа на енергетичній голці Росії і це питання довелося вирішувати лише тоді, коли РФ виступила з відкритою військовою агресією. До того були торгові війни, коли раша тиснула заборонами ввозу певних груп товарів українського виборництва. А в часи першого пост-майданного періоду на різних політичних ток-шоу зі складним таблом і з придихом вимовляли модне тоді слово диверсифікація. Ну що було потім, ми всі знаємо, різне було, а диверсифікації так і не сталося. Говорили, балакали, сіли та й заплакали.
Але прийшов лютий 2014 рік, здираючи шкіру і змушуючи вчитись жити, не стоячи на колінах перед путіним. Ну а комусь довелось померти за незалежність країни.
Треба було всіма силами зірватись з російської енергетичної голки, в той час як російські боти і пропагандисти обіцяли Україні неминучий ледніковий період і щозими чекали коли ж ми таки подохнемо тут без російських енергоресурсів. Але з 2015 року імпорту електроенергії з РФ таки не було.
Влада, що декларувала плазувати перед путіним, не забарилась виконувати обіцяне.
По-перше, погодившись на ганебні умови впихування ОРДЛО в тіло держави, роздаючи своїм громадянам брехливі гарантії, що вартують рівно стільки ж, скільки вартували аналізи веселого і винахідливого кандидата в президенти на склад наркотичних речовин в організмі. Ну тобто нічого.
Ну і по-друге, побігли за імпортом електроенергії з РФ. Побігли за ініціативою голови комітету ВР з енергетики Геруса, який буквально два тижні тому обіцяв, що імпорту електроенергії з раші не буде. Ну але ж ми пам'ятаємо про вартість їхніх обіцянок, так?
Натомість 20% електроенергії буде імпортовано з РФ та дружньої до неї Білорусі. Під загрозою опиняються українські теплові електростанції, серед них державна "Центренерго". Впаде виробництво на державному "Енергоатомі". Ну тобто спочатку півшишечки, а потім і по лікоть. Навпаки, Росія додатково завантажить свої електростанції, наповнить бюджет, гроші з якого підуть на продовження військової агресії проти України.
З часів, коли був перший майдан, Росія клято тиснула на нову помаранчеву владу і енергетичний ресурс завжди був її основним аргументом шантажу.
Що буде наступним лотом у торгах з Росією, коли вона раптом посеред зими відмовиться продавати Україні електроенергію?
Кемска волость? - забірайтє!
При цьому, Україна у 2023 році мала інтегруватись до єдиної європейської енергосистеми на умовах, що рік перед тим наша енергосистема повинна працювати автономно.
Фактично хитрожопий Герус своєю ініціативою унеможливлює енергетичну інтеграцію України до Європи.
Окрім того, проблеми з постачанням з РФ енергоресурсів вже були й за нової влади – влітку була відмова у постачанні вугілля до Луганської ТЕС і тоді прифронтова зона мало не залишилась без електрики, а з початку жовтня припинився транзит вугілля в Україну через Білорусь. Тим не менш Герус батогом загоняє Україну у «дружні обяття старшого брату».
Більш того, з подачі Геруса Україан ккупляє електроенергію у компанії «Інтер РАО ЄЕС», де головою ради директорів є Ігор Сєчін, на якого Америкою накладено санкції через анексію Криму. Якщо ми самі даємо поняти, що повернення Криму нам не потрібно, то хіба ті ж Штати будуть нас й далі підтримувати в цьому питанні.
Імпортером електроенергії з РФ, як не складно здогадатися, компанія, що пов'язана з Коломойським - "Юнайтед Енерджі". Нагадаю, що бабушкабєня дуже зацікавлений у низьких тарифах для своїх заводів, а після нас хоч потоп.
Але корінь зла це Роттердам+, не переплутайте. Дарма, що той самий Роттердам+ допоміг вистояти нашій електроенергетиці, допоміг позбутися потреби купувати струм у Росії. Ах, да, через Роттердам+ заводи Коломойського стали купувати електрику не за пільговою ціною, а як усі інші підприємства. А він до такого не звик. Насправді бабушкабєня окрім грошей ні про що не переймається. Ну ще про помсту. Все дуже просто - обібрати і знищити, викинути на смітник історії. Але я вірю в те, що йому обов'язково доведеться познайомитись з незворотньою аксіомою: в труні кишень немає.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma