Enigma Enigma

Natalya

2019-10-26 14:03:39 eye-2 2480   — comment 0

«Етичні проблеми здоров‘я»

Здоров’я – найцінніше, що ми  маємо. Його не можна купити ні за які гроші. Здоров’я треба загартовувати та зберігати. І формування здорового способу життя залежить тільки від нас самих. Поняття здоров’я нерозривно зв’язано з поняттям «здоровий спосіб життя». Важко визначити , коли людина вперше замислилася над проблемою збереження здоров’я. Від того, як вихована людина,яким є ії спосіб життя, залежить і стан ії здоров’я – не тільки фізичного, а й психічного. 

У давнину греки обожнювали красиве тіло. В основі всього була краса моральна. Тіло виховували атлетикою та гімнастикою, а душу -  поезією, танком або музикою. З філософської точки зору «спосіб життя» - це поняття , яке характеризує особливості повсякденного життя людей.  Отже, це спосіб, спрямований на збереження та покращення здоров’я людини. 

Однак невід’ємною частиною здорового способу життя є високі моральні та етичніцінності людини. Тому велику увагу треба приділяти формуванню свідомості особистості. І потрібно розглядати етичні проблеми, пов’язані зі здоров’ям. 

В 1978 році в Кембріджі (Англія) вперше вдалося втілити спосіб в пробірці , внаслідок з’явилася перша дитина « з пробірки» - Луїза Браун, і це було великим стрибком в розвитку репродуктивних технологій в акушерстві і гінекології. Проблема зачіпає просту людину, їїпотреби, прагнення, надії. З’являється наче сценарій, спроектований для людини науковими технологіями. Як наслідок людина має робити вибір и брати відповідальність за цей вибір, який не дає чіткого уявлення про тонку грань між допустимим та недопустимим  з етичної точки зору. 

Етичні норми, що необхідні при проведенні біомедичних експериментів з участю людини , клонування (наслідком є створення за допомогою генетики абсолютно нового типу людей), питання, пов’язані з правдою про невиліковну хворобу, або чи є потреба у дозволі родичів при трансплантаціє органів? Адже продовжуючи життя  людини , перед нами постають гострі моральні проблеми, що стосуються насамперед критеріїв етичності . 

Ці та інші питання, а особливо питання етичного статусу є  надзвичайно складними та суперечливими ( реальна можливість продовження життя на 100-150 років , стрімкий розвитокфармакології, амбіційна програма «Геном людини» - основним завданням є розшифрувати ДНК людини). 

Гармонія між людиною та сучасними технологіями повинна стати невід’ємною частиною при розгляді етичних питань, пов’язаних зі здоров’ям. Традиції  милосердя, необхідність включення моральної турботи життя людини повинні обов’язково розглядатися при осмисленні віддалених наслідків діяльності людини!

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma