Enigma Enigma

Интересности

2021-12-23 18:04:57 eye-2 3962   — comment 0

Європейський стандарт домашнього текстилю для сну і українська якість

Домашній текстиль функціонально та естетично пов'язаний з інтер'єром житлового будинку, адже в це поняття входить цілий перелік речей:

 • постільна білизна;
 • штори та покривала;
 • рушники та коврики;
 • одіяла та подушки;
 • вироби для новонароджених;
 • багато інших речей та шкарпетки.

Постільна білизна виготовляється з різних видів тканин. Кожен окремий матеріал має певні позитивні якості, в яких варто розібратися докладніше.

Постільна білизна з бавовни знаходиться на першому місці за популярністю. Така затребуваність пояснюється чудовими властивостями: високою вологопоглинальністю, повітропроникністю, паропроникністю, гігієнічністю. Подібна натуральна постільна білизна теплостійка, міцна, зручна у догляді. Тканина легко вбирає вологу, не залишаючи її на поверхні, запобігаючи неприємним відчуттям. Бавовна практичніша за льон і дешевша від шовку.

Постільна білизна виготовляється з наступних бавовняних тканин:

 1. Змішаний трикотаж.
 2. Фланель.
 3. Сатин.
 4. Ситець.
 5. Батист.
 6. Бязь.

Вибираємо склад тканини

Друга важлива складова вибираючи домашній текстиль від українського виробника - склад тканини.

Тканини за своїм складом діляться на:

 • натуральні (бавовна, льон, шерсть);
 • штучні (бамбук, сатин-бамбук, модал, тенсел);
 • синтетичні (поліестер, мікрофібра, полісатин).

Бязь завжди складається із 100% бавовни. Вона трохи грубувата, зносостійка, залежно від закріплювачів не завжди довго тримає колір. Наступний за популярністю серед тканин для КПБ - сатин. Існує безліч різновидів: жаккард, набивний, гладкофарбований, реактивний, пігментований, страйп-сатин. Сатин майже завжди складається зі стопроцентної бавовни, але іноді виробник для більш високої зносостійкості та здешевлення додає в основу синтетичну нитку. На відміну від бязі, в сатині використовуються тонші номери пряжі та спеціальне сатинове плетіння.

Поплін і перкаль - сучасні аналоги бязі і сатину, в яких застосовуються більш тонкі нитки, тому ці тканини мають меншу вагу (щільність), але водночас вони більш тонкі, гладкі та приємні на дотик, ніж бязеві тканини. Поплін і перкаль за своїми якостями ближче до сатину, особливість цих тканин полягає в тому, що в їх основі можуть використовуватися невеликі відсотки шовкових ниток.

Якість постільної білизни має прямий зв'язок із повноцінним відпочинком та здоровим сном. Тому вибір матеріалу має бути усвідомленим, з урахуванням переваг та недоліків. Залишилося оцінити, що краще перкаль чи поплін і за яких умов.

Обидва матеріали виготовляються з бавовняної сировини за технологією полотняного переплетення. Структура нагадує шахівницю, де нитка основи змінюється, накладаючись одна на іншу. У цьому полягає схожість між ними. Такі бавовняні тканини, як трикотажна, махрова та фланелева менш поширені, але користуються чималим попитом. Особливо популярні махрова та трикотажна тканини, оскільки останні мають «тягнучу структуру», не вимагають прасування, легкі у догляді. Ці тканини майже завжди складаються зі 100% бавовни.

Штучні тканини

Віскозні тканини (штучні) також поширені в домашньому текстилі. До них відносяться:

 1. Бамбук.
 2. Сатин-бамбук.
 3. Модал.
 4. Тенсел.

Синтетичні матеріали

До таких тканин відносяться: поліестер, мікрофібра, полісатин. Мають головну перевагу - ціна та зносостійкість. У складі таких виробів майже завжди 80% і більше синтетичної нитки.

Вибір різних текстильних матеріалів дуже важливий та цікавий. Вашим помічником та постачальником у цій справі може стати ТК-Домашній текстиль.

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma