Enigma Enigma

Вячеслав Ковтун

2024-02-25 19:05:25 eye-2 3931   — comment 0

Fansee – грандіозна ідея соціальної мережі майбутнього чи нова фінансова піраміда Юрія Кашуби, Олега Садомцева & CO !?!?!?

В останні декілька місяців у соціальних мережах, а також різного роду месенджерах Instagram, You-Tube, Tik-Tok, Facebook, Telegram досить стрімко набирає обертів популярність соціальної мережі Fansee.

До участі із розкрутки цієї мережі долучились, певно що не безкоштовно, ряд медійних осіб та блогерів, зокрема: Сергій Казанін (актор студії «95 квартал»), В’ячеслав Соломка (ведучий телеканалів Новий канал та Телеканал Україна), Юрій БорисовЛюдмила Богуш, Катерина Куницька (бізнесмени, спікери) Євген Кирбаба (психолог), Олександр Ганненко (блогер) та інші.

На перший погляд, в основі створення соціальної мережі Fansee — досить цікава ідея, яка полягає в отриманні заробітку її користувачами шляхом розміщення певного контенту, який в свою чергу можна робити безкоштовним або платним, встановивши його вартість на власний розсуд, а також робити платними підписки на власну сторінку, отримувати донати (пожертвування), тощо.

Для стрімкого та масштабного розвитку цієї соціальної мережі, застосована схема МЛМ, тобто, мережового маркетингу, яка полягає у зацікавленості користувачів соціальної мережі залучити максимальну кількість нових користувачів, оскільки за кожного нового учасника такої мережі, особа отримує 1 % коштів від усіх його транзакцій.

Через деякий час, по ідеї авторів, соціальна мережа  почне заробляти сама по собі і приносити дохід її учасникам за рахунок розміщеного ними контенту і відсотків від залучення нових учасників. Однак, коли це станеться та чи станеться взагалі — питання залишаєтьс відкритим. 

Умовно проект Fansee можна поділити на дві складові FanseeApp
та Fansee Wallet.

Усе описане вище, тобто те, що стосується функціонування та розвитку соціальної мережі, відноситься до проекту FanseeApp, який сам по собі не несе ніяких ризиків для його учасників.

Однак, як гласить поширений ідіоматичний вираз — «диявол криється в деталях». Тому, давайте детально розберемо, що ж собою являє, та хто, окрім вказаних вище медійних осіб, причетний до розкрутки іншої частини проекту соціальної мережі, а саме: Fansee Wallet.

В основі проекту Fansee Wallet лежить заробіток на Стейкінгу.
Стейкінг (Staking) – це спосіб отримання відсотків на вашу криптовалюту шляхом її депонування на певний термін (принцип роботи, як у банківського депозиту – розміщуєш на стейкінг криптовалюту та отримуєш фіксований відсоток доходності). Учасникам Fansee Wallet пропонується отримати  пасивний дохід у розмірі від 182 % до 215 % річних, в залежності від депозиту.

Так, можна придбати певні «пакети» підписки, починаючи від суми в 50 доларів США і до 50 000 доларів США. Існує також і VIP пакет, дохід від якого складає 0,59 % в день, а загальний річний відсоток складатиме 215. Придбати відповідні пакети можливо лише за криптовалюту:  BTC, ETH, USDT, TRX, це обумовлено тим, що біржа на яку пересилаються кошти, приймає їх тільки у криптовалюті.

Коли Ви вводите суму поповнення на сайті, то система відразу розраховує відсоток та суму коштів, які можна отримати щоденно. Такий підхід, явно розрахований на жадібність самих же вкладників.  Слід звернути особливу увагу на те, що відсотки прибутків, які запропоновані у Fansee Wallet не пропонуються більше жодною компанією чи будь-яким фондом та біржею у світі.

Нашою редакцією здійснено моніторинг та аналіз усіх можливих варіантів заробітку із використанням Стейкінгу на різноманітних біржах. Найбільшою відсотковою ставкою, що пропонувалась клієнтам є ставка у 30 % річних, і це за умови, що компанія яка надає Вам такі відсотки, отримує в управління кошти на період в декілька місяців, без можливості їх виведення.

Середній же діапазон % на ринку стейкінга складає від 2,5 до 8 % річних, які пропонуються найбільш відомими та надійними світовими компаніями.

Зазвичай фінансові піраміди із такою високою % ставкою як у Fansee Wallet існують від 400 до 600 днів, після чого вкладникам перестають виплачувати відсотки по їх депозитам та повертати вкладені кошти. Більша частина коштів залишається у «творців» такої піраміди.

На Fansee всюди присутнє реферальне посилання для запрошення нових учасників і відповідно залучення нових коштів. Без такого посилання у Вас не вийде зареєструватися в мережі.

Після того як Ви внесли певну суму коштів на депозит у Fansee Wallet, здійснити їх виведення протягом року неможливо. Ви можете виводити лише відсотки в USDT нараховані за одну добу, і лише за умови розгляду заявки на виведення протягом трьох діб. Вказаний факт свідчить про те, що заявки на виведення коштів опрацьовуються в ручному режимі. Тобто, рішення, виводити чи ні Ваші кошти, приймається сторонньою людиною. Для прикладу, на усіх криптовалютних біржах цей процес займає декілька хвилин, оскільки здійснюється автоматично.

Ви ніде не знайдете інформації про те, яким саме чином відбувається Стейкінг із використанням придбаної цифрової валюти FST, яка нібито лежить в основі платформи Fansee Wallet і за рахунок чого особи, які отримують Ваші кошти в управління, заробляють такі «космічні» відсотки.

При цьому, надія отримати логічну відповідь на дане питання стає ще більш примарною, якщо врахувати той факт, що сам токен FST не пройшов лістинг, тобто реєстрацію та допуск для торгівлі на жодній офіційній біржі.

Іншими словами, токен FST нічого не вартує взагалі, тому не зрозуміло як можна заробляти кошти на «сміттєвому токені», який не приймає жодна криптовалютна біржа.

В соціальній мережі You-Tube є відео сторонньої особи, де автор робить досить слушні висновки щодо проекту Fansee Wallet, а також доцільності здійснення інвестицій:

Якщо вкладникам Fansee Wallet пропонують отримати дохід від  182 % до 215 % річних, то виникає логічне питання: а з якою метою це взагалі роблять особи, котрі просувають даний проект. Варіантів відповіді на це питання існує лише два. Перший варіант простий і логічний — Fansee Wallet це фінансова піраміда, кошти для якої збираються під виглядом розкрутки нової соціальної мережі. Другий варіант, це дійсно вдала інвестиція та законна схема заробітку, яка принесе її вкладникам та особам, які організували даний проект високий надприбуток.

Тепер давайте разом порахуємо, скільки ж повинні заробити на Вашій інвестиції власники проекту Fansee. Отже, звичайний вкладник отримує мінімум 182 % річних від свого депозиту, плюс деякий відсоток від залучення інших учасників до проекту. Логічно що із інвестованих Вами коштів повинні також заробити свій відсоток ті, хто здійснює Стейкінг. Також, сюди слід додати затрати на розробку та розкрутку проекту Fansee, витрати на медійних осіб, витрати на підтримку реклами та технічне обслуговування в уже відомих соціальних мережах, зйомку відеоматеріалів професійними операторами та їх монтаж, проведення пафосних презентацій із витратами на оренду залів у бізнес центрах, фуршети, обслуговуючий персонал, оплата праці осіб, які задіяні у просуванні проекту, сплата податків, зборів та обов’язкових платіж від отриманого доходу, і т.д. Порахувати відсотки та зробити відповідні висновки можете самі…

Під час придбання «пакетів» підписки Fansee Wallet, про які ми писали вище, Вам необіхідно перевести кошти за певною криптовалютною адресою, що генерується самою системою та постійно змінюється. Нами зібрано велику кількість таких адрес та передано їх дані певній міжнародній спільноті спеціалістів, які відстежують рух криптовалюти, що використовується шахраями та фінансовими пірамідами. Також, нами отримано інформацію про те, що усі кошти, які інвестовано вкладниками у Fansee Wallet переводяться на криптовалютну біржу Localtrade.cc, яка була заснована випускниками «Київського політехнічного інституту». На нашу думку, вибір саме цієї платформи для виведення коштів із Fansee Wallet пов’язаний із низькими відсотками, тобто комісією біржі. Ми зв’язались із технічною підтримкою Localtrade.cc та з’ясували, що на даний час на самій біржі немає ніяких програм Стейкінгу в USDT і коли вони з’являться також невідомо.

Для того щоб до кінця збагнути, що насправді являє собою проект Fansee Wallet та які принципи закладені в його основі, необхідно познайомитися із «персонажами», які активно приймають участь у його розкрутці, зокрема, в частині пов’язаній із Стейкінгом (залученням коштів сторонніх осіб). Такими особами є група горезвісних шахраїв, а саме: Юрій Кашуба, Олег Садомцев, Валентин Куценко та іще ряд близьких до них осіб.

До активу цих «джентельменів удачі» сміливо можна записати десятки мільйонів обманом привласнених доларів, тисячі ошуканих громадян, більше 10 років злочинної діяльності на теренах нашої країни та ще чимало доволі сумнівних «досягнень».

Так, зазначені особи були активними учасниками різних фінансових пірамід, які припинили своє існування. Ними здійснювалось збирання коштів для будівництва неіснуючого SPA-готелю в Угорщині, розкручування проекту з терміналами самообслуговування, привласнення понад 700 BTC (біткоінів) у проекті packagebit.com, збір коштів для інвестування у Life is Good Ltd та «Unite to Live». Останній із «проектів» досить активно розкручувався іще в минулому році, однак, наразі припинив своє існування.

Ми не будемо детально зупинятися на вказаних вище фінансових пірамідах, оскільки характер та результати їх діяльності висвітлені у ЗМІ:

https://enigma.ua/articles/yuriy-kashuba-suchasnik-ostapa-bendera-ta-yogo-makhinatsii-pid-dakhom-stolichnikh-pravookhorontsiv

https://blog.i.ua/user/10498995/2402903/

https://n-v.com.ua/yurij-kashuba-oleg-sadomtsev-amp-co-shahrajstvo-spivpratsya-iz-rashystamy-pid-chas-vijny-ta-nevidvorotnist-pokarannya-chastyna-3/

Ознайомившись із змістом статей, які є доповненням та продовженням одна одної, Ви зможете зрозуміти, що усі методи впливу та техніки, які використовувались шахраями у попередніх пірамідах, наразі використано у проекті Fansee Wallet.

На фото Юрій Кашуба на черговій презентації проекту Fansee.

До речі, двоє із вказаних нами вище осіб: Юрій Кашуба та Олег Садомцев, є обвинуваченими у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.3 ст.190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене в умовах воєнного чи надзвичайного стану, що завдало значної шкоди потерпілому). Кримінальне провадження відносно вказаних осіб, яке розпочато Головним слідчим управління СБУ та розслідувалось в подальшому слідчим управлінням ГУ НП у м. Києві, наразі направлено для розгляду по суті до Шевченківського районного суду м. Києва.

Скріншот із ресурсу судова влада щодо стану розгляду кримінального провадження відносно Кашуби Ю.Є. та Садомцева О.Г.

На фото обвинувачений у шахрайстві О. Садомцев, розкручує проект Fansee спільно із  Сергієм Казаніним та В’ячеславом Соломкою

З моменту запуску соцмережі Fansee, уже зібрано понад 3 млн. доларів США, про це свідчить аналіз криптовалютних гаманців, на які переводяться кошти, цю ж інформацію підтверджує сам Валентин Куценко у соціальних мережах.

При цьому, майже на самому старті проекту  почались негаразди із виплатами % по стейкінгу та повернення депозиту вкладення. 

(Скріншоти із чату Fansee).

Варто відмітити, що Fansee також активно розповсюджується на аудиторію рфії.

Також, досить цікавим фактом для наших читачів буде те, що компанія Fansee AI LTD (КОД 15119582) зареєстрована 06.09.2023 року в столиці Англії м. Лондон. Керівником компанії є громадянка України Наталія Колодій 2000 року народження. Основним видом діяльності Fansee AI LTD є розробка готового інтерактивного програмного забезпечення для дозвілля та розваг.

На фото місце реєстрації Fansee AI LTD, будь-які дані, які б вказували, що дана адреса має відношення до підприємства відсутні

Тут сама собою напрошується аналогія із черговою пірамідою Сергія Мавроді, коли він перебуваючи в міжнародному розшуку, створив в інтернеті піраміду, всесвітню — віртуальну фондову біржу Stock Generation (SG), яка була зареєстрована в одній із країн карибського басейну, оформлена як азартна гра і мала відповідну ліцензію. Після численних скарг через затримки із виплатами коштів SEC (комісія з цінних паперів і бірж США) почала розслідування і закрила рахунки в доларах США. В результаті SEC програла справу в бостонському суді (ліцензія була, всі грали добровільно), але SG на той момент вже рухнула.

І дійсно, якщо розібратися із вкладами Fansee Wallet, то ситуація виглядає досить «комічною». Велика кількість людей перераховує свої кошти у криптовалюті на незрозумілі криптогаманці, незрозумілому адресату з незрозумілою метою без можливості контролю руху своїх же коштів та усвідомлення де та у кого вони на даний момент знаходяться. При цьому, нікому не відомі справжні власники мережі Fansee, наврядчи Наталію Колодій 2000 року народження можна поставити в один ряд із Марком Цукербургом, Ілоном Маском та Павлом Дуровим.  У осіб, які перераховують кошти немає жодного документу, який би підтверджував їх перерахунок, немає жодної особи, яка б пояснила принцип та деталі заробітку на Стейкінгу, відсутні будь-які договори, у тому числі оферти (публічні), які б підтверджували взяті на себе зобов’язання зі сторони мережі Fansee Wallet. При цьому, є лише соціальна мережа з невизначеною перспективою, кольорові слайди, суть яких до кінця усім не зрозуміла, декілька пафосних презентацій із безкоштовними обідами, проплачені медійники та зграя шахраїв, частина з яких є уже обвинуваченими у кримінальному провадженні та які переконують Вас інвестувати їм кошти.    

За аналогією просування фінансових пірамід того ж таки Мавроді, проект Fansee активно просувається у країнах Африки з плановим розширенням на країни Азії.

Так, 10 лютого відбулось відкриття Fansee в Африканському регіоні, проведено першу презентацію в місті Дар-ес-Салам — колишній столиці Об’єднаної Республіки Танзанія. За результатами проведеної події було знято відповідний промо-ролик:

https://www.instagram.com/reel/C3Ye0CIMydV/?igsh=MjBuMDhuanZzbzFp

20 березня 2024 року, тобто менше ніж через місяць, відбудеться презентація мережі Fansee в Об’єданих Арабських Еміратах у місті Дубаї, про що анонсовано в Telegram каналі на сторінці FanseeApp.

Ми з нетерпінням чекаємо побачити відео та фото звіт з присутніми особами на даному заході. Чому саме в ОАЕ, а тому, що в Еміратах за створення фінансових пірамід передбачено покарання у вигляді смертної кари. Однак, ми сподіваємось, що організаторам Fansee, відома ця обставина, і вони усвідомлюють, що їх проект Fansee Wallet є абсолютно законним, тоді їм немає чого хвилюватись. В противному випадку буде досить цікаво подивитись на реакцію та мужність «бенефіціарів» схеми відіграти свою роль до логічного кінця…

Викладена в даному матеріалі інформація зібрана журналістами Медіа-проекту «Наша версія» та працівниками юридичної компанії ТОВ «Спадщина — Капітал» та є власними висновками журналістів і юристів, сформованими на підставі публічної інформації та даних, які надано потерпілими від попередніх афер Юрія Кашуби & СО.

P.S.: Наразі, вказана вище інформацію планується для передачі до компетентних органів Об’єднаних Арабських Еміратів.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma