Enigma Enigma

Tsyhipa Serhiy

2021-11-01 13:01:58 eye-2 3725   — comment 0

Фарс та фарисейство «зелених» виборів

Довибори в парламент по 197-му округу Черкаської та 184-му округу Херсонської областей, а також вибори мера Харкова, за будь-яку ціну мали завершитися на користь кандидатів від влади уЗеленських.

Сам «найвеличніший політик сучасності» звик плескатися в теплій інформаційній ванні, тому перемога його персональних «слуг» на довиборах 31 жовтня мав неабиякий символізм. І все, начебто, пройшло за планом Офісу преZEдента: всі їх кандидати перемогли. Але у громадськості після цих «виборів без вибору» залишилося стійке відчуття фарсу та фарисейства, що у повній мірі продемонстрували слуги Зеленського.

Візьмемо для прикладу 184-ий округ, де обирали нардепа замість пана Колихаєва, який минулого року став мером Херсона. Його помічник та протеже Геннадій Лагута, заступник голови облради від партії «Нам тут жити», стартував зі всіма видами агітації, включаючи й заборонені, ще весною, і вже до початку виборчої кампанії мав суттєву переваги перед іншими кандидатами. Провладні «слуги» натомість визначилися зі своїм кандидатом в останній момент, коли здавалося б тільки диво допоможе діючому губернатору Сергію Козирю відвоювати в чесній боротьбі омріяний для ОПи мандат.

Дива не сталося, бо виборчі перегони по 184-му округу назвати чесними язик не повертається. Але віддамо належне «слугам ЗЕ»: вони задіяли всі можливі засоби задля перемоги – від фарсу до фарисейства. І на виході маємо – прагматичні циніки зіграли внічию з цинічними прагматиками. У війні жаб з гадюками всі залишилися при своїх інтересах: губернатор Козир став нардепом, а депутат облради Лагута – став губернатором.

Але ж до цієї «рокіровки» скільки нервів та грошей затратили обидві сторони! В хід пішли «двійники» головних конкурентів – два Лагути і один «лівий» Козир. За три тижні до виборів рішенням ЦВК міняється майже половина членів ОВК, причому всі зновпризначені – не з Херсонської області. Така ротація була під силу виключно адмінресурсу. Потім правоохоронці почали відверто бити кандидата від «НТЖ» по рейтинговому носі інформаціями про карні справи відносно підкупу виборців. Лагута не здавався та плакався у «фейсбучну жилетку» рекламними роліками, про те, як його «пресує» діюча влада.

І ось результат: за кілька днів до виборів прагматичні циніки таки домовилися з зіничними прагматиками і все порєшалі. Звісно, що порєшалі прямо на очах у офігевших виборців. Такого знущання над виборами новітня історія України ще не знала! Але все колись відбувається вперше…

В результаті виборець проголосував ногами: явка була низька – 21%. І зовсім смішним виявляється той факт, що за Генадія Лагуту «справжнього», який відмовився від участі у виборах на користь посади губернатора, проголосувало більше 5%, а ще й були ті виборці, хто голосував за Лагуту «фейкового». І нехай не радіють «слуги» своїй перемозі, бо вона – піррова, адже Зеленський вже очолив список антирейтингу симпатій, і вперше оставив позаду Порошенко з Тимошенко. І це вже справжній початок кінця ери влади уЗеленських, хоча вони цього ще зрозуміли.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma