Enigma Enigma

Roman

2019-12-06 11:59:52 eye-2 9   — comment 0

"Фейки російських ЗМІ: як голова маленького чеського містечка бореться із російськими пропагандистами"

Після оприлюднення такого кроку місцевого чиновника, МЗС Російської Федерації, за підтримки основних російських рупорів пропаганди, стало погрожувати міському голові маленького міста іншої держави (!!!) міжнародними судами за порушення рішень Нюрнберзького трибуналу та Конвенції про незастосування строку давності до воєнних злочинів і злочинів проти людства від 1968 року.

Однак, як виявилося, Павел Новотний не та людина, яку можна легко залякати, і у відповідь на такі випади Росії у свою сторону, погодився прийняти участь в ефірі програми «60 минут», ведучими якої є одіозні російські пропагандисти Ольга Скабєєва та Олег Попов. Під час ефіру Скабєєва заявила, що «сумнівається у здоров’ї мозку» старости та запитала, чи не страшно йому виступати з ініціативою встановлення такого пам’ятника. Після того, як йому дали слово, Новотний заявив, що у студії брешуть, бо місцевою громадою встановлюватиметься пам’ятник не Власову, а солдатам Російської визвольної армії (РВА), які загинули у Другій світовій війні під час звільнення Праги:

«Ви брешете, ми не ставимо ніякий пам’ятник Власову. Ми ставимо пам’ятник солдатам (Російської визвольної армії), які загинули під час звільнення Праги. Я не розумію, чи не п’яна або ж обкурена людина, яка зараз про це говорила. «Власівці» пішли з Праги не 7-го, а 8-го травня. Радянська армія прийшла через день після капітуляції. Ви викривлюєте історію в Росії, а ми сміємось над цим. Ми не маємо нічого проти Росії, але нам все одно, що ви думаєте. Ви брешете і нам нецікаво, що ви говорите».

Окрім цього, Новотний опублікував листа, якого він передав у російське посольство в Чеській Республіці: «Я не знаю, де Російська Федерація набираться нахабства, щоб таврувати ще тільки запланований в Ржепориє пам'ятник трьом сотням полеглих власівців, і твердить, що відповідно до Статуту Міжнародного військового трибуналу в Нюрнберзі «діяння Власова і його спільників кваліфікувалися як злочини проти людяності і допомогу нацистам». Мила, настирлива і нахабна Російська Федерація, ми – звичайні хуторяни з Ржепориїв, але читати ми вміємо, і не посміли б заперечити проти тексту Хартії. Однак ми не розуміємо, що спільного Хартія має з подіями, які відбулися в Празі 6, 7 і 8 травня 1945 року. Для нас не важливо, якими були мотиви РОА, ми тут, в Ржепориях не можемо домислювати. Чи не маємо права. Але ми маємо свої сільські хроніки, спогади очевидців, роботи істориків. І совість».

Окрім цього, П.Новотний додав, що РФ не варто втручатися у справи його громади чи Чехії, оскільки думка Росії чехів не цікавить.

Замість закінчення можу додати, що після того, як Новотний відправив лист Путіну, сайт його району атакували хакери – вперше в історії. Як повідомили українські ЗМІ, після цього у Ржепориях (старостою якого є Павел Новотний) оголосили персоною нон-грата російського посла в Чехії Олександра Зміївського і президента Путіна.    

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma