Генеральному прокурору України
Голові служби безпеки України
Міністру внутрішніх справ України
адвоката А.Тарасенка
Заява про вчинення злочинів
Мені стало відомо про дві події, які пов’язані між собою діяльністю в Україні міжнародної організації — Міжнародна федерація футболу, ФІФА́ — федерація національних та континентальних футбольних асоціацій, міжнародний керівний орган футболу і найбільша спортивна організація світу.
Міжнародна федерація футболу (ФІФА) винесла попередження футболістові збірної Хорватії після того, як в інтернеті оприлюднили відеозапис, у якому він після перемоги над командою Росії виступив на підтримку України.
Повідомлення про це представника федерації наводять західні і російські агентства. «Ми можемо підтвердити, що дисциплінарний комітет ФІФА оголосив попередження гравцеві Домаґоєві Виді через його відеозаяву після матчу Чемпіонату світу ФІФА 2018 року між Росією і Хорватією», – цитують агентства слова представника.
Після згаданого матчу, в якому Хорватія 7 липня перемогла Росію за післяматчевими пенальті і пройшла до півфіналу Чемпіонату світу з футболу, що відбувається нині в Росії, в інтернеті оприлюднили кількасекундний відеозапис, у якому захисник збірної Хорватії Домаґой Вида і колишній хорватський футболіст Оґнєн Вукоєвич виступили на підтримку України.
Обидва вигукнули «Слава Україні!», а Вукоєвич додав російською мовою: «Ця перемога – за «Динамо» і за Україну». Обидва гравці свого часу виступали за клуб «Динамо» (Київ), Оґнєн Вукоєвич і зараз працює в київському клубі на адміністративній посаді.
Одночасно в українському Криму, містах Бахчисарай, Севастополь тощо, ця міжнародна організація (юридична особа) проводить діяльність, яка підпадає під ознаки злочинів, передбачених статтями 258, 109, 110, 113 та інших статей КК України.
Як вказує стаття 96-3 Кримінального кодексу України, підставою для застосування до юридичних осіб заходів кримінально-правового характеру є:
3) вчинення її уповноваженою особою від імені юридичної особи будь-якого із злочинів, передбачених у статтях 258-258 цього Кодексу;
4) вчинення її уповноваженою особою від імені та в інтересах юридичної особи будь-якого із злочинів, передбачених статтями 109, 110, 113, 146, 147, частинами другою - четвертоюстатті 159, статтями 160, 260, 262, 436, 437, 438, 442, 444, 447 цього Кодексу.
Під уповноваженими особами юридичної особи, говорить закон, слід розуміти службових осіб юридичної особи, а також інших осіб, які відповідно до закону, установчих документів юридичної особи чи договору мають право діяти від імені юридичної особи.
Злочини, передбачені статтями 109, 110, 113, 146, 147, частинами другою - четвертою статті 159, статтями 160, 209, 260, 262, 306, частинами першою і другою статті 368,частинами першою і другою статті 368, статтями 369, 369, 436, 437, 438, 442, 444, 447 цього Кодексу, визнаються вчиненими в інтересах юридичної особи, якщо вони призвели до отримання нею неправомірної вигоди або створили умови для отримання такої вигоди, або були спрямовані на ухилення від передбаченої законом відповідальності.
Заходи кримінально-правового характеру, у випадках, передбачених пунктами 3 і 4 частини першої статті 96 цього Кодексу, можуть бути застосовані судом до суб’єктів приватного та публічного права резидентів та нерезидентів України, включаючи підприємства, установи чи організації, державні органи, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, організації, створені ними у встановленому порядку, фонди, а також міжнародні організації, інші юридичні особи, що створені у відповідності до вимог національного чи міжнародного права.
І нагадаю діючі норми КК України:
Стаття 96. Види заходів кримінально-правового характеру, що застосовуються до юридичних осіб
1. До юридичних осіб судом можуть бути застосовані такі заходи кримінально-правового характеру:
1) штраф;
2) конфіскація майна;
3) ліквідація.
2. До юридичних осіб штраф та ліквідація можуть застосовуватися лише як основні заходи кримінально-правового характеру, а конфіскація майна - лише як додатковий. При застосуванні заходів кримінально-правового характеру юридична особа зобов’язана відшкодувати нанесені збитки та шкоду в повному обсязі, а також розмір отриманої неправомірної вигоди, яка отримана або могла бути отримана юридичною особою.
Стаття 96. Штраф
1. Штраф - це грошова сума, що сплачується юридичною особою на підставі судового рішення.
Суд застосовує штраф виходячи з двократного розміру незаконно одержаної неправомірної вигоди.
2. У разі коли неправомірну вигоду не було одержано, або її розмір неможливо обчислити, суд, залежно від ступеня тяжкості злочину, вчиненого уповноваженою особою юридичної особи, застосовує штраф у таких розмірах:
за злочин невеликої тяжкості - від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
за злочин середньої тяжкості - від десяти до двадцяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
за тяжкий злочин - від двадцяти до п'ятдесяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
за особливо тяжкий злочин - від п'ятдесяти до сімдесяти п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
3. З урахуванням майнового стану юридичної особи суд може застосувати штраф із розстрочкою виплати певними частинами строком до трьох років.
Стаття 96. Конфіскація майна
1. Конфіскація майна полягає у примусовому безоплатному вилученні у власність держави майна юридичної особи і застосовується судом у разі ліквідації юридичної особи згідно з цим Кодексом.
Стаття 96. Ліквідація
1. Ліквідація юридичної особи застосовується судом у разі вчинення її уповноваженою особою будь-якого із злочинів, передбачених статтями 109, 110, 113, 146, 147, 160, 260, 262,258-258, 436, 436, 437, 438, 442, 444, 447 цього Кодексу.
Стаття 96. Загальні правила застосування до юридичних осіб заходів кримінально-правового характеру
1. При застосуванні до юридичної особи заходів кримінально-правового характеру судом враховуються ступінь тяжкості вчиненого її уповноваженою особою злочину, ступінь здійснення злочинного наміру, розмір завданої шкоди, характер та розмір неправомірної вигоди, яка отримана або могла бути отримана юридичною особою, вжиті юридичною особою заходи для запобігання злочину.
Стаття 96. Застосування до юридичних осіб заходів кримінально-правового характеру за сукупністю злочинів
1. За сукупністю злочинів в межах одного провадження суд, застосувавши до юридичної особи заходи кримінально-правового характеру за кожен злочин окремо, визначає остаточний основний захід шляхом поглинення менш суворого заходу більш суворим.
2. При застосуванні до юридичної особи заходів кримінально-правового характеру за злочин за наявності невиконаного заходу за попереднім вироком (вироками) суду кожне з них виконується самостійно, крім випадків застосування судом ліквідації юридичної особи згідно з цим Кодексом.
Антиукраїнська діяльність посадових осіб цієї міжнародної організації вимагає застосувати до них та самої ФІФА адекватних заходів кримінально-правового характеру, викладених вище.
Керуючись здоровим глуздом і законодавством України, —
прошу:
Внести цю заяву про вчинення злочинів уповноваженими особами юридичної особи - ФІФА - до ЄРДР.
Адвокат А.Тарасенко
09.07.2018 р.
Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma